Výstava Marilyn v Praze

Marilyn Monroe, Praha

V Jízdárně Pražského hradu probíhá od 30. května do 13. října 2013 unikátní výstava věnovaná životu a osobnosti herečky Marilyn Monroe (1926–1962). Přehlídka je tak výjimečná, že se koná postupně pouze na třech místech ve světě – Florencii, Praze a pokračovat bude do Tokia. Pořádá ji společnost Armentano a Museo Salvatore Ferragamo, jehož majitelem je stejnojmenná firma vyrábějící luxusní obuv. Právě ta obouvala také slavnou herečku Marilyn Monroe.

Pod kurátorským vedením Stefanie Ricciové a Sergia Risalitiho budou vystaveny filmové kostýmy, módní obuv i osobní věci z pozůstalosti, úryvky z deníků, fotografie s mnohdy až odvážnými snímky, ukázky z filmů.

Na výstavě můžete zhlédnout i desítky párů luxusní obuvi, kterou Marilyn nosila. Ital Ferragamo šil boty přesně na míru pro hollywoodskou star, vysoké jehlové podpatky dělaly herečku, která byla v celku malé postavy (162 cm), o 10 centimetrů vyšší, Ferragamo si je dokonce nechal patentovat.


K výstavě, jejíž uspořádání předcházelo dlouhé studium dokumentů, archivů, fotografií a spisů, je vydán rozsáhlý katalog. Koncepce přehlídky je doplněna o obrazy zobrazujícími ideál ženské krásy jako věčné inspirace pro umělce. Z významných muzeí byla zapůjčena díla obrovské hodnoty, například mistrů italské renesance, prohlédnout si můžete například slavný obraz Léda s labutí. Nechybí samozřejmě slavná pop-artová kolekce Andyho Warhola.

Více najdete na stránkách výstavy.

Otevírací doba – výstava Marilyn:
Denně 10:00 – 18:00
Vstupné:
Plné vstupné 240,- Kč, snížené 120,- Kč
 
Jak se dostanete do Jízdárny Pražského hradu:
Metrem
Linka A – stanice Hradčanská
Tramvají
Zastávka Pražský hrad (nebo Královský letohrádek) – č. 22
Zastávka Chotkovy sady – č. 8, 12, 18, 20
Autobusem
Zastávka Hradčanská – č. 131, 174

Ubytování:
Pokud hledáte ubytování v Praze, v této nabídce naleznete množství hotelů, hostelů, pensionů a apartmánů za velmi příznivé ceny.

Jízdárna Pražského hradu na mapě

Zobrazit Jízdárna Pražského hradu na velké mapě

Hotely v Praze