zoo-dvur-kralove

Večerní safari v ZOO Dvůr Králové

Po celé léto až do konce srpna máte možnost každý večer zažít jízdu Afrika Expressem mezi velkými stády zvířat. Jízdy budou pokračovat i v září, ale pouze v pátek a v sobotu.

Těšit se můžete na téměř hodinovou komentovanou jízdu kolem výběhů a Africkým safari přímo mezi zvířaty, cestou uvidíte více než 600 afrických zvířat. Safaribusy odjíždějí v pravidelných intervalech v červenci a srpnu denně ve 20 a 21 hodin od večerního vchodu. Pokladna je otevřena od 19:30 hodin.

Pozorujte nosorožce, zebry, žirafy a antilopy v záři zapadajícího slunce. Čeká vás setkání se lvy a gepardy číhajícími v šeru nadcházející noci. Připravte se na jízdu, jakou jinde v Evropě nezažijete. Večerní safari nabízí Zoo Dvůr Králové jako jediná v Evropě. Projížďka zvláště po setmění evokuje za letních večerů pocit návštěvy skutečné africké přírody. Inspirací byly večerní projížďky po národních parcích Kalahari a Kruger National Park v Jižní Africe.

Jízdenky můžete koupit přímo na místě těsně před jízdou, rezervovat si je telefonicky nebo je objednat v e-shopu a nechat si je zaslat domů.

Rezervace na tel. 499 311 330 (jízdenky se pak vyzvedávají 15 minut před jízdou)

Adresa:

Zoo Dvůr Králové
Štefánikova 1029
544 01 Dvůr Králové nad Labem

http://www.zoodvurkralove.cz/cs/pred-navstevou/kudy-k-nam/

www.zoodvurkralove.cz

Jak se dostat do ZOO Dvůr Králové

Autem

Příjezdové cesty jsou velmi podrobně a zřetelně značeny. Přímo u zoo se nachází velké parkoviště, na němž je možno auto zdarma zaparkovat. GPS: 50°26’0,00“N 15°47’50,00“E

Vlakem / autobusem

Vlaková stanice Dvůr Králové nad Labem leží na trati č. 030 Jaroměř–Liberec a staví zde všechny rychlíky a osobní vlaky. Z nádraží ČD si buď můžete udělat pěší výlet (asi 3,5 km) nebo jet autobusem, případně oba způsoby zkombinovat (ne všechny autobusy zajíždějí až k zoo).

Autobusové nádraží se nachází ve východní části města. Pěšky je to do zoo přes centrum asi 2 km, v období od 1. května do 28. září můžete použít autobus. Autobusové linky jsou zařazeny do systému IREDO (společná jízdenka pro vlaky i autobusy).