Svět knihy

Svět knihy 2013

Od 16. do 19. května se koná největší knižní akce České republiky Svět knihy, tedy knižní veletrh a literární festival v jednom. Na tuto událost se sjedou knihkupci a nakladatelé z 30 zemí a regionů z celého světa. Podtituly tohoto ročníku se staly Rozmanité cesty poezie, Čteme jedním dechem aneb Když se řekne bestseller a Bloger spisovatelem, spisovatel blogerem. Čestným hostem bude letos Slovensko, které pro návštěvníky připravuje setkání se slovenskými autory, výstavy, autorská čtení a zajímavé soutěže.

 Organizátoři se zaměřili na poezii a její autory – na výběr bude z desítek autorských čtení českých i zahraničních básníků, stejně jako autorů slam poezie. V nedalekých kavárnách Liberál a také Divus bude zároveň probíhat poetický minifestival. V sobotu 18. května je v prostorách Výstaviště uspořádán koncert Básníci v notách, na kterém vystoupí známí interpreti, kteří zhudebnili poezii – Vladimír Mišík, Zuzana Homolová, Živé kvety, J. H. Krchovský, Jan Burian a Nitky.

Blog Idnes připravuje zajímavé setkání týkající se nového fenoménu blogů a blogerů, bude se probírat problematika a zajímavosti v oblasti blogů zaměřujících se na literaturu a knihy. Pásmo připravuje Iva Pekárková.

Součástí veletrhu a festivalu Svět knihy je také řada autorských čtení, besed, soutěží, vyhlášení nejrůznějších cen, zajímavá bude jistě i filmová a divadelní přehlídka Svět knihy ve filmu a Svět knihy na jevišti, kde se prezentují díla inspirovaná literárními předlohami. Letos se divadelní část uskuteční od 10. dubna do 16. května v deseti pražských a šesti mimopražských divadlech. Pokud zavítáte na některé z divadelních představení, budete mít (samozřejmě kromě kulturního zážitku) 50% slevu na vstupenku na veletrh.  Filmová představení v rámci tohoto festivalu proběhnou v kinech Atlas a ve Slovenském institutu v Praze.

Otevírací doba:
čtvrtek – sobota, 16.- 18. května, 9:30 – 19:00
neděle, 19. května, 9:30 – 16:00

Vstupné:
čtvrtek, 16. května
120 Kč jednodenní vstupné (především pro odbornou veřejnost a tisk)

pátek – sobota, 17.-18. května
100 Kč jednodenní vstupné
50 Kč děti a mládež 6-18 let, studenti, držitelé průkazu ZTP, důchodci
200 Kč rodinné vstupné – (2 platící dospělí, 1 – 2 děti do 15 let zdarma)

neděle, 19. května
50 Kč jednotné vstupné

200 Kč permanentní průkaz (vstupenka na 4 dny)
zdarma 1 – 2 děti (do 15 let) v doprovodu 2 platících dospělých osob, držitelé průkazů ZTP/P s doprovodem

Ubytování

Podívejte se na nabídku ubytování v termínech knižního veletrhu Svět knihy. Ze široké nabídky ubytování v Praze si jistě bez problémů vyberete.

Jak se dostat na Svět knihy

Výstaviště Holešovice
Praha 7, 170 90
 
GPS: 50,002382 14,375961

Doprava

K areálu se dostanete pomocí tramvajové dopravy, zastávka Výstaviště, tram č. 12, 17, 24.

V blízkosti se také nachází stanice metra C – Nádraží Holešovice.


Výstaviště