Archiv pro rubriku: Sport

fmx

FMX Gladiator Games 2014

O2 arena Praha – 29. listopadu 2014 od 19:00

FMX Gladiator Games již po čtrnácté, jedna z nejlepších světových FMX akcí pokračuje opět ve velkém stylu. Organizátoři připravují zcela nové věci, triky a spojení motorek, aut a sněžných skútrů, jaké tady ještě nebylo. „Celá historie této akce je provázena těmi nejlepšími jezdci planety, je to tedy standard. My jsme reálně a prokazatelně inspirovali nejednu světovou show. Víme, že k Praze se vždycky všichni obrací, co tady vymyslíme nového. Chceme se znovu posunout dál, jednu z rolí převezme i Robbie Maddison,“ slibují organizátoři. „Loni jsme vytvořili fantastickou scénu díky stage designu Martina Hrušky, který patří ke špičce ve svém oboru. Dělal například i stage design pro letošní turné kapely Lucie. Ale jeho a naše nápady opět posuneme tak, že divák nebude mít šanci, aby se mu show nedostala pod kůži. Dokonce jsme kvůli scéně omezili počet vstupenek v prodeji. Uděláme show století, o tom není pochyb.“

Novinkou v letošním ročníku bude zapojení dvou výherců z řad diváků přímo v O2 arena, kteří si vyzkoušejí pocit proletět se v osobním autě osm metrů nad zemí.

GLADIATOR GAMES 2013 EVENT CLIP – TRIBUTE from 4Elements on Vimeo.

Vstupenky:

Sedadla v 1. patře: 1490,- a 1190,- Kč

Vstupenky do 4. podlaží: 890,- Kč (podle vývoje)

Rezervace:

online zde

Držitelé průkazu ZTP/P – vozíčkáři (890 Kč + průvodce 1 Kč), hromadné objednávky (od 20 ks) na e-mailu info@sazkaticket.cz.

Jak se dostat do O2 areny
Adresa: Českomoravská 2345/17, 190 00 Praha 9

Nabídka ubytování v Praze

Vstup do O2 areny je divákům umožněn běžně 2 hodiny před začátkem akce.

Diváci vstupují do O2 areny Severním vstupem na 1. podlaží z ulice Ocelářská, od stanice metra Českomoravská a tramvajových zastávek z ulice Sokolovská. Tento vstup do O2 areny je zajištěn 18 vstupními turnikety a 2 brankami pro invalidy.

Při velkém počtu diváků mohou vstupovat také Jižním vstupem na 2. podlaží z ulice Českomoravská, od tramvajové zastávky a železniční stanice Nádraží Libeň.

Doprava do O2 areny

metrem: linka B – stanice Českomoravská – u výstupu z metra doprava směr autobusové nádraží a ul. Ocelářská, O2 aréna bude přímo před vámi

autobusem: Přímo před halou je konečná (zastávka Českomoravská) autobusů č. 251, 127, 158, 166, 259, 280, 302, 305, 348, 351, 354, 3, 66, 368, 375, 376 a 377.

tramvají: zastávka Multiaréna Praha – tram. č. 8 a 25

vlakem: Nádraží Libeň – odtud tramvají č. 8 nebo 25 jednu zastávku nebo pěšky

autem: Ze směru od Brna – exit 2 – záchytné parkoviště P + R – Opatov, odtud metrem trasy C do stanice Florenc, zde přestoupit na trasu metra B a pokračovat do stanice Českomoravská.
• Ze směru od Hradce Králového a Mladé Boleslavi – exit 1 – záchytné parkoviště P + R Černý Most, odtud metrem trasy B do stanice Českomoravská.
• Ze směru od Teplic – směr centrum až k nádraží Holešovice – zde je záchytné parkoviště P+ R – nádraží Holešovice, odtud metrem trasy C do stanice Florenc, zde přestoupit na trasu metra B a pokračovat do stanice Českomoravská.
• Ze směru od Strakonic – směr Smíchov do ulice Radlická – záchytné parkoviště P + R – Radlická, odtud metrem trasy B do stanice Českomoravská.
• Ze směru od Plzně – exit 1 – záchytné parkoviště P + R – Zličín, odtud metrem trasy B do stanice Českomoravská.
• Ze směru od Chomutova – pokračovat na obchvat směr Plzeň a Zličín – záchytné parkoviště P + R – Zličín, odtud metrem trasy B do stanice Českomoravská.

Parkování v okolí O2 areny

Rezidenční stání jsou vyhrazena v ulicích Drahobejlova, Ocelářská, K Moravině, U Skládky, Kovářská (mezi ul. Ocelářskou a Sokolovskou), U Svobodárny, Kurta Konráda, Lihovarská, Na Rozcestí a na jižní straně ulice Sokolovské (mezi Balabenkou a ulicí K Moravině), Na Harfě, Českomoravská (mezi ul. Klečákovou a Freyovou), Českomoravská (mezi ul. Kurta Konráda a Drahobejlovou). Auta, která nemají odpovídající povolení k parkování a budou parkovat v této oblasti, mohou být odtažena.

V blízkosti O2 areny je Parkovací dům sloužící především pro krátkodobé parkování. Parkovací dům nepatří O2areně, resp. jejímu provozovateli.

Podrobnosti včetně sazeb za parkování najdete na www.parking-arena.cz

minsk-arena

Mistrovství světa v hokeji 2014, Minsk

Mistrovství světa v ledním hokeji 2014 bude 78. mistrovstvím světa a bude se konat od 9. do 25. května v běloruském Minsku.

Herní systém
Šestnáct účastníků je rozděleno do dvou skupin po 8 týmech. Obě skupiny se hrají v běloruském Minsku. Skupina A odehraje své zápasy v aréně Čižovka, skupina B pak v Minsk aréně. V rámci skupiny se utká každý s každým. Za vítězství v základní hrací době se udělují 3 body, za vítězství po prodloužení či samostatných nájezdech 2 body, za prohru po prodloužení či samostatných nájezdech 1 bod a za prohru v základní hrací době 0 bodů. Z každé skupiny postoupí čtveřice týmů s nejvyšším počtem bodů do čtvrtfinále playoff. Pro týmy na pátých až osmých místech ve skupinách turnaj skončí. Týmy z osmých míst sestoupí do 1. divize.

Rozpis zápasů MS v hokeji 2014 v Bělorusku

Z kopca do kopca

Z kopca do kopca 2014

Nevěříte, že byste si mohli na koloběžkách objet sklepy na vrchu Stráž a ochutnávat víno z právě otevřených sklepů? Přijeďte v sobotu 10. května 2014 do Vrbic a vyzkoušejte tento ojedinělý zážitek.

Registrace závodníků je od 10 do 12 hodin, zároveň si v této době můžete zakoupit ochutnávkové průkazy. Od 12 do 16 hodin proběhnou závody na koloběžkách pro děti a dospělé, od 19 hodin můžete posedět s cimbálovou muzikou a vychutnávat při tom vrbická vína.

Kopec Stráž u Vrbice nabízí unikátní sklípky vykutané do pískovcových skal v sedmi patrech nad sebou. Nejsou to sklepy honosné ani barvami, ani velikostí, ale kamenné s goticky lomenými oblouky na vstupu. Obec Vrbice patří do oblasti hanáckého Slovácka a nachází se ve východní části okresu Břeclav.

Vstupné – ochutnávkový průkaz

400,- Kč

V ceně je započítána sklenička vína a také degustace zdarma u označených vinařů, zdarma je také posezení u cimbálové muziky.

Ubytování

Pokud hledání ubytování při této akci, podívejte se na tuto nabídku.

Jak se dostat do Vrbic

Obec Vrbice se nachází nedaleko Břeclavi a Hodonína. Pokud pojedete autem, nejlepší cesta je směrem z Brna po rychlostní silnici E65 přes Hustopeče, dále pak směr Velké Pavlovice  a poté zabočit do Vrbic.

Obec Vrbice
Vrbice č.p. 89
691 09 Vrbice

sochi-letna

Češi na ZOH v Soči – čtvrtek 6.2.2014

Čas v ČR (v RUS) Sport Popis
6.2. 11:00 (14:00) Snowboarding – ženy slopestyle – kvalifikace
6.2. 15:00 (18:00) Akrobatické lyžování – ženy boule – kvalifikace 1

Ženy slopestyle kvalifikace
Místo konání: Rosa Khutor Extreme Park
Čas v ČR (v RUS): 6.2 11:00 (14:00)

Šárka Pančochová
úspěchy: na ZOH 2010: 14. místo.
Další úspěchy: MSJ: 2008 – 1. místo (Bgi Air), vítězka závodu SP 2010 (U-rampa), MS: 2011 – 2. místo (slopestyle).

———
Ženy boule kvalifikace 1
Místo konání: Rosa Khutor Extreme Park
Čas v ČR (v RUS): 6.2 15:00 (18:00)

Nikola Sudová
Tereza Vaculíková

marianske-lazne

Evropský pohár ve snowboardingu v Mariánských Lázních

Od 8. do 9. 2. 2014 bude v Mariánských lázních v lyžařském areálu Mariánky připravena v pořadí již pátá mezinárodní snowboardová soutěž Evropského poháru. Klub Krušných hor připravil pro snowboardové jezdce ze 14 evropských zemí napínavé souboje v paralelním slalomu na velice přehledné sjezdovce.

Lyžařský areál nabídne návštěvníkům v sobotu i v neděli nejen napínavé duely jezdců na snowboardech, ve dvou téměř identických slalomech, ale také turistickou sjezdovku pro milovníky bílého sportu a bezvadný snow park pro nejmenší s pojízdným kobercem a mnoha dalšími atrakcemi.
Soutěž Evropského poháru ve snowboardingu můžete spojit také s prohlídkou tohoto lázeňského města, lyžařský areál se nachází poblíž centra. Přijeďte fandit, sportovat i relaxovat.

Provozní doba areálu:
denní lyžování – 9:00 – 16:00
večerní lyžování – 18:00 – 21:00 (středa, pátek a sobota)

Parkování:
K parkování využívejte především nové parkoviště u horní stanice lanové dráhy, tam zaparkujete zdarma. 
Webové stránky o lyžařském areálu Mariánky zde

sochi-letna

Olympijský park na pražské Letné

Od 7. do 23. února bude v pražských Letenských sadech pro návštěvníky připraven velký zábavný olympijský park se spoustou atrakcí.

Obří ledová plocha, dvě hokejová kluziště, vysoká rozjezdová rampa pro snowboardisty, hřiště na curling, laserová střelnice, ale také hudební vystoupení, fun zóna, zázemí pro rodiny s dětmi, LED televize, přímé přenosy na 100 místech z olympiády v Soči, obří rampa, mnoho programů pro školy z celé republiky.

Registrace pro volné vstupy budou možné přes internet i přes mobilní aplikace.

Otevřeno bude od devíti ráno do deseti večer. Dopoledne budou atrakce patřit dětem, každý den si přijdou zasportovat stovky žáků základních škol. Odpolední a večerní program bude určen dospělým – budou moci sledovat dění v Soči na velkoplošných obrazovkách, sportovat a díky telemostům dokonce pokládat sportovcům otázky.

Více informací na http://www.olympijskypark.cz/
Nabídka ubytování v Praze
Doprava:

Metro A – Hradčanská, poté pěšky do Letenských sadů (chůzí cca 10 minut)

Tramvajemi č. 1, 8, 12, 18, 22, 26 – zastávka Sparta


Aktuální články
ihned.cz

http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-61574960-bruslit-budeme-i-pri-plus-14-stupnich-hlasi-poradatele-olympijskeho-parku-na-letne

verejna-kluziste

Týden sportu zdarma v Praze

Hned po Štědrém dnu využijte nabídku hlavního města Prahy a přijďte si zdarma zasportovat na některé z více než 100 míst, vybírat můžete z třiceti různých sportů, v nabídce je plavání, bruslení, plážový volejbal, aikido, fitness, jezdectví, skateboarding, squash, lezení, baseball, fotbal, florbal a další.
Akce se koná od 25. do 31. prosince.

Seznam přihlášených sportovišť naleznete zde.

Některá sportoviště nejsou zdarma otevřena po celou dobu Týdne sportu, doporučujeme si místo ve vybraném areálu zarezervovat.

verejna-kluziste

Lední bruslení v Praze

Za zimními sporty nemusíte vyrážet mimo naši metropoli, přijďte si zabruslit i na několik veřejných pražských kluzišť. V centru můžete využít ledovou plochu nedaleko Anežského kláštera Na Františku nebo na Ovocném trhu u Stavovského divadla.

Areál Na Františku je pro veřejnost přístupný ve všední dny od 8:00 do 15:30 (v tomto čase sem mají přístup hlavně střední a základní školy Prahy 1) a od 16:00 do 17:30. V sobotu se jezdí od 10:00 do 21:00, v neděli od 10:00 do 19:00, a to v několika časových pásmech, mezi kterými je upravována ledová plocha o velikosti 40×20 metrů. Cena pro dospělého je 50,- Kč, pro dítě do 14 let 30,- Kč. Brusle vám za poplatek 50,- Kč a vratnou zálohu 500,- Kč mohou zapůjčit. Ledová plocha je v provozu od 18. listopadu do poloviny března.

V době konání Olympijských her je možné také si zabruslit v Praze na Letné v olympijském parku.

Na Ovocném trhu je od 6. prosince do 31. ledna k dispozici ledová plocha o rozměru 14×30 metrů.
Otevřeno každý den od 10:00 do 22:00, o víkendech a svátcích je vždy od 14:00 do 16:00 připraven zábavný program pro děti a dospělé. Vstup je zdarma, brusle si můžete půjčit za poplatek 50,- Kč.

Praha 10 nabízí veřejné bruslení v areálu Gutovka do 15. března. Otevírací hodiny a ceník naleznete zde. Na tomto sportovišti, kde se nachází největší lezecká stěna ve střední Evropě, si také vyzkoušejte sportovní disciplínu nazvanou draitooling, tedy cepínové lezení na ledě. Potřebné vybavení je k zapůjčení na místě.
Nabídka ubytování v Praze
Kluziště Galerie Harfa nabízí kromě veřejného bruslení (plocha o velikosti 30×20 metrů) také školu bruslení pro děti s profesionálním trenérem. Veřejné bruslení je zdarma, a to každý den od 15:00 do 18:30, o víkendech od 14:00 do 18:30. V sobotu je v provozu večerní bruslení od 19:00 do 20:30. Více informací zde.

Vršovická vodárna v Braníku připravila na svém dvoře pro návštěvníky umělé kluziště, tedy plochu (5×10 metrů), která je ze speciálního materiálu, který nevyžaduje mráz, brusle po něm však jezdí jako po skutečném ledu, otevřeno denně 9:00 – 20:00, vstupné 50,- Kč.

Venkovní plochu pro bruslení nabízí také Karlínské spektrum ve svém atriu. Otevřeno každý den od 10:00 do 18:00, vstup je zdarma. Pod názvem „Veselé bruslení“ nabízí pomocí her a soutěží zábavnou výuku jízdy na bruslích pro nejmenší.

Celoroční provoz pak nabízí Ice Arena Letňany, pravidelné veřejné bruslení je v pondělí, čtvrtek, sobotu a neděli.

V Praze můžete navštívit také zimní stadiony NikolajkaKobraŠtvanice a Hvězda.

Přehled pražských kluzišť na mapě, po kliknutí na ikonku se vám objeví otevírací doba.

Zobrazit místo Veřejná kluziště v Praze na větší mapě

lipno

Sto kilometrů na kole okolo Lipna

Máme tu tip pro náročné sportovce. V jednom dni absolvujte na kole 100 kilometrů dlouhou trasu okolo Lipenské přehrady. Výhledy a místní příroda vás určitě za námahu odmění! Potkáte totiž nejvýše položenou zříceninu v Čechách, a když bude ideální počasí, budete mít příležitost zahlédnout i Alpy.

Trasa cyklostezky Okolo Lipna
Loučovice – Čertova stěna – Vyšší Brod – Mnichovice – Kapličky – Spáleniště – Pasečná –  Kyselov – Račín – Přední Zvonková – Zadní Zvonková – Huťský Dvůr – Schwarzenberský kanál – Nová Pec – Horní Planá – Hůrka – Černá v Pošumaví – Milná – Frymburk – Slupečná – Lipno nad Vltavou – Loučovice

Zajímavosti na trase

Po cestě zřejmě nebudete mít příliš chuť se zastavovat a prohlížet si všechna místa, kterými se projíždí, ale přesto je zde pár zajímavostí, které stojí za vidění –  chvíli po začátku například Čertova stěna, vzácný krajinný úkaz, který vznikl zvětráváním žulového masivu. Stěnu obklopuje ohromné množství balvanů, pod ní je řečiště Vltavy, kterým po vybudování Lipenské přehrady však řeka již neteče. Nachází se v něm několikatunové kameny, které v minulosti voda vymlela natolik, že z některých z nich vznikly obří hrnce s průměrem 1 m. Ke vzniku Čertovy stěny se váže několik pověstí. Ta nejznámější vypráví o čertovi, který chtěl zabránit výstavbě kláštera v nedalekém Vyšším Brodě tím, že postaví napříč údolím kamennou hráz a zadrženou vodou klášter zatopí. V osudné noci se však dílo nepodařilo dokončit a poté, co odbila půlnoc, se kamenná hráz zřítila a kameny zavalily koryto řeky. Touto pověstí se inspiroval Bedřich Smetana pro operu Čertova stěna.

Dalším zajímavým místem je nejvýše položená zřícenina v České republice – Vítkův Hrádek, jeho polohu určitě ucítíte v nohách, protože budete muset zvládnout převýšení přes 300 metrů. Každopádně na Vítkově Hrádku bude možnost si odpočinout, prohlédnout okolí a využít i docela slušné občerstvení. Pak se vydejte na věž a je tu vaše další odměna – výhled na celý kraj pod vámi. Odtud bývají při dobrém počasí vidět Alpy.


Po cestě se setkáte také se Schwarzenberským kanálem, který byl postavený v letech 1789 – 1822, aby zajistil plavení pokácených stromů z nepřístupné části Šumavy. Kanál byl splavný až do Rakouska, dřevem ze Šumavy byla zásobována Vídeň.

Projíždět dále budete Horní Planou, přes hráz přejedete do Černé v Pošumaví, dále do Frymburku, Lipna nad Vltavou a okruh se uzavře v Loučovicích.

Přejeme dobré počasí a příjemný sportovní zážitek!

Názor čtenáře

Martin

Pozor na víkendy o prázdninách, bývá dost plno v závěru trasy – na cyklostezce z Frymburku do Lipna nad Vltavou (jezdí tam taky hodně lidí na in-linech).

Ubytování

Pokud sháníte ubytování pro tento výlet, podívejte se na tuto nabídku.
Mapa cyklotrasy okolo Lipna:


Zobrazit místo Cyklostezka Okolo Lipna na větší mapě

davis-cup

Davis Cup 2013 – Česko x Argentina

Semifinále světové soutěže Davis Cup, ve které v sérii zápasů bude hrát Česká republika proti Argentině, se uskuteční 13. – 15. září 2013 v pražské O2 areně. Podívejte se na praktické informace k tomuto dění, dozvíte se, kde koupit vstupenky (a s tím je dobré si rozhodně pospíšit, protože organizátoři předpokládají vyprodanou halu) a jak se do 02 arény dostat.

Program zápasů:
pátek 13. 9. od 15:00 úvodní dvouhry
sobota 14. 9. od 14:30 čtyřhra
neděle 15. 9. od 14:00 závěrečné dvouhry

Vstupenky na Davis Cup
Organizátoři prodávají permanentní vstupenky, které do čtvrtého patra 02 areny jsou rozděleny do třech cenových kategorií, za 1 980, 2 400 a 3 600 korun. Lístky do prvního patra stojí 7 500 korun a na tribunu nad krátkou stranou kurtu 8 990 korun. Do čtyř sektorů v horním patře haly se prodávají vstupenky i na jednotlivé dny.

daviscup

Online předprodej zde

Jak se dostat do O2 areny
Adresa:Českomoravská 2345/17, 190 00 Praha 9

Nabídka ubytování v Praze

Vstup do O2 areny je divákům umožněn běžně 2 hodiny před začátkem akce.

Diváci vstupují do O2 areny Severním vstupem na 1. podlaží z ulice Ocelářská, od stanice metra Českomoravská a tramvajových zastávek z ulice Sokolovská. Tento vstup do O2 areny je zajištěn 18 vstupními turnikety a 2 brankami pro invalidy.

Při velkém počtu diváků mohou vstupovat také Jižním vstupem na 2. podlaží z ulice Českomoravská, od tramvajové zastávky a železniční stanice Nádraží Libeň.

Doprava do O2 areny

metrem: linka B – stanice Českomoravská – u výstupu z metra doprava směr autobusové nádraží a ul. Ocelářská, O2 aréna bude přímo před vámi

autobusem: Přímo před halou je konečná (zastávka Českomoravská) autobusů č. 251, 127, 158, 166, 259, 280, 302, 305, 348, 351, 354, 3, 66, 368, 375, 376 a 377.

tramvají: zastávka Multiaréna Praha – tram. č. 8 a 25

vlakem: Nádraží Libeň – odtud tramvají č. 8 nebo 25 jednu zastávku nebo pěšky

autem:

Ze směru od Brna – exit 2 – záchytné parkoviště P + R – Opatov, odtud metrem trasy C do stanice Florenc, zde přestoupit na trasu metra B a pokračovat do stanice Českomoravská.
• Ze směru od Hradce Králového a Mladé Boleslavi – exit 1 – záchytné parkoviště P + R Černý Most, odtud metrem trasy B do stanice Českomoravská.
• Ze směru od Teplic – směr centrum až k nádraží Holešovice – zde je záchytné parkoviště P+ R – nádraží Holešovice, odtud metrem trasy C do stanice Florenc, zde přestoupit na trasu metra B a pokračovat do stanice Českomoravská.
• Ze směru od Strakonic – směr Smíchov do ulice Radlická – záchytné parkoviště P + R – Radlická, odtud metrem trasy B do stanice Českomoravská.
• Ze směru od Plzně – exit 1 – záchytné parkoviště P + R – Zličín, odtud metrem trasy B do stanice Českomoravská.
• Ze směru od Chomutova – pokračovat na obchvat směr Plzeň a Zličín – záchytné parkoviště P + R – Zličín, odtud metrem trasy B do stanice Českomoravská.

Parkování v okolí O2 areny

Rezidenční stání jsou vyhrazena v ulicích Drahobejlova, Ocelářská, K Moravině, U Skládky, Kovářská (mezi ul. Ocelářskou a Sokolovskou), U Svobodárny, Kurta Konráda, Lihovarská, Na Rozcestí a na jižní straně ulice Sokolovské (mezi Balabenkou a ulicí K Moravině), Na Harfě, Českomoravská (mezi ul. Klečákovou a Freyovou), Českomoravská (mezi ul. Kurta Konráda a Drahobejlovou). Auta, která nemají odpovídající povolení k parkování a budou parkovat v této oblasti, mohou být odtažena.

V blízkosti O2 areny je Parkovací dům sloužící především pro krátkodobé parkování. Parkovací dům nepatří O2areně, resp. jejímu provozovateli.

Podrobnosti včetně sazeb za parkování najdete na www.parking-arena.cz

Davisův pohár

V loňském roce se této prestižní soutěže zúčastnilo 130 národů, Davis Cup je považován za neoficiální mistrovství světa v tenise, výhrou je legendární salátová mísa, v minulém ročníku ji v pražské O2 aréně vybojovala reprezentace v čele s Radkem Štěpánkem a Tomášem Berdychem proti týmu Španělska.