rock-for-people

Rock for People 2013 v Hradci Králové

Nenechte si ujít hudební festival Rock for People, který se v letošním roce uskuteční od 2. do 5. července. Mezi kapelami, které vystoupí, budou například Charlie Straight, Pražský výběr, Kryštof, Please the Trees, Xindl XXL, Aneta Langerová, Sto zvířat a ze zahraničních kapel Queens of the Stone Age (US), Thirty Seconds to Mars (US), Klaxons (GB), Papa Roach (US) nebo The Parov Stelar Band (AT).

Festival se koná na letištní ploše, areál a kemp pro stanové městečko se rozkládá na ploše 50 hektarů. Koncerty se uskuteční na dvou venkovních scénách, dále ve velkém koncertním stanu pro 8000 lidí a ve dvou hangárech.  Připraveny budou také DJ´s scény a chill-out zóny, kde bude hrát hudba až do ranních hodin. Celý areál je bezbariérový, pro návštěvníky na vozíku jsou připraveny speciální plošiny u zvukařů, aby byly chráněny před davy a měli i dobrý výhled.

Podívejte se na mapku areálu.

Vstupné
1 550 Kč (pro členy Klubu RfP – s registrací 1 450 Kč)
-limitovaná edice 3000 ks
Po vyprodání dále až do festivalu 1 650 Kč (pro členy Klubu RfP – s registrací 1 550 Kč)
Vstupenka na místě 1 800 Kč
Cena jednodenních a zlevněných vstupenek bude vyhlášena až se zveřejněním hlavních headlinerů.
(1 registrace = 1 vstupenka)

Kudy na festival

50° 15′ 11.99″N, 15° 50′ 42.99″E


View Letiště Hradec Králové in a larger map

Autem

Po dálnici D11 přímo do města Hradec Králové, pak směrem na letiště Věkoše (severní okraj Hradce Králové). Cesta městem bývá označena nápisy „Rock for People“ nebo „Festival“.

Parkování na hlídaném parkovišti: (mimo toto parkoviště můžete využít camping přímo s parkováním)

Osobní auto do 3,5 t – 200,- CZK (7,7 EUR)
Dodávka nad 3,5 t – 500,- CZK (19 EUR)
Autobus – 1 500,- CZK (58 EUR)

Vlakem

Na hlavní nádraží v Hradci Králové jedou vlaky ze všech koutů České republiky a také mezinárodní vlaky. České dráhy připravili speciální tarifní nabídku „Vlak+ Rock for People 2012“. (Zpáteční jízdné z Hradce Králové bude ve festivalovém termínu za polovinu běžného jízdného. Jízdenku do Hradce Králové nutno označit ve festivalovém infokoutku.)

Autobusem

Na autobusové nádraží přijíždí autobusy z celé republiky, od nádraží pak jezdí festivalové linkové autobusy.

MHD Hradec Králové

Kromě festivalové linkové dopravy můžete využít běžnou hromadnou dopravu. V bezprostřední blízkosti areálu se nacházejí zastávky „Letiště“ (autobus č. 15 a 25), nebo „U Lupínků“ v Hradci Králové-Pouchově (autobus č. 13).

Stanové městečko na Rock for People

Cena stanového městečka je určena od 70 Kč za osobu na den. Jsou různé druhy kempů – CAMPCITY (běžné stanové městečko), PARTAKEMP (určeno pro party lidí, kteří si mohou postavit stany vedle sebe nebo do kroužku), PARKEMP(s možností parkování auta), VIP KEMP (bydlení v zázemí, kde bydlí i vystupující skupiny), CampUS (na festival můžete přijet bez stanu a vybavení, připravený budete mít stan, karimatku, ostatní si můžete zapůjčit na místě).