Radek Pilař dětem

Radek Pilař dětem

Kdo by si nepamatoval Rumcajse, Manku, Cipíska, ale i vílu Amálku, Večerníčka a mnoho dalších pohádkových postaviček? Přijďte se podívat do Galerie umění pro děti na Kafkově náměstí v Praze na výstavu Radka Pilaře od 26. dubna do 30. června 2013. Výstava to nebude ledajaká, organizátoři slibují interaktivní zábavu pro děti i jejich rodiče.

Děti si projdou lesem Řáholcem, ve kterém se jim budou ukazovat pohádkové postavy, pomocí praxinoskopu si budou moci vyzkoušet princip animace, připraven je také odpočinkový koutek s promítanými pohádkami a v případě dobrého počasí mohou malovat na venkovním dvorku křídami po stěnách, namalují si vlastní výtvory nebo vybarví známé Pilařovy postavičky.

„Naším cílem  je představit tvorbu Radka Pilaře hravou formou. Interaktivní podstata celé instalace se pokouší návštěvníky aktivně zapojit a nabízí jim možnost se kreativně realizovat přímo v prostorách galerie. Instalace v sobě spojuje jak moderní technologie (kinect, dotykové tablety, HD televizory), tak i mnohem jednodušší prvky, jako je magnetická stěna, otočné ilustrace a jednoduché animace pomocí praxinoskopu. Na děti také čeká možnost skládat si vlastní obrazy ze sklíček přes zpětný projektor a další zábavné výtvarné úkoly. Práce pana Pilaře jsou vystaveny tak, aby děti nejen pobavily, ale zároveň inspirovaly,“ říká Václav Mlynář, autor výstavy.

Speciální program je připravený také pro školky a školy. Pro širokou veřejnost jsou o víkendech určeny doprovodné programy, při kterých si například děti s rodiči vyrobí loutky z lesa Řáholce nebo prožijí vizualizace hudby, při které budou tvoři t z kamínků, korálků a střípků.

Výstava je plánována jako putovní, galerie právě hledá další prostory po celé České republice, ve kterých bude přehlídka pokračovat.

Galerie umění pro děti v Praze

GUD se snaží bořit zažitá klišé, že ve výstavním prostoru se nesmí na nic sahat, zdejší heslo zní naopak Dotýkejte se! Děti jsou zde nejdůležitějšími návštěvníky, partnery umělců a hlavně spolutvůrci exponátů. Umělci už od začátku vytvářejí svá díla tak, aby na nich děti-návštěvníci mohli dále pracovat, rozvíjely je svou fantazií a svým světem.

Jak se dostat do GUD

Nám. Franze Kafky 24/3, 110 00 Praha 1

Zobrazit místo Galerie umění pro děti na větší mapě

Metro: linka A – zastávka Staroměstská
Vchod do galerie zleva kostela sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí
Prostory Galerie umění pro děti jsou bezbariérové.

Otevírací doba:

Út – Pá           13,00  – 18,00 hod    pro veřejnost
So – Ne           10,00 – 18,00 hod     pro veřejnost
Út – Pá             9,00 – 13,00 hod       pro Školní program GUD
Pondělí            zavřeno (možnost individuálních pronájmů a workshopů)


Vstupné

(Cena zahrnuje i výtvarný materiál na práci v rámci aktuální výstavy.)

Děti (3 – 15 let) 80,-Kč
Dospělý 170,-Kč
Student (15 – 26 let) 100,-Kč
Dítě a dospělý (každé další dítě 50,-Kč) 200,-Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí + 3 děti, každé další dítě 50,-Kč) 300,-Kč
Školní vstupné pro MŠ 40,-Kč
Školní vstupné pro ZŠ 55,-Kč
Školní vstupné pro ZŠ 55,-Kč
 (Školní program GUD je nutné objednat, skupina dětí/studentů nad 15 osob v doprovodu učitele)Vstup zdarma – děti do 2 let, důchodci, ZTP (včetně doprovodu), novináři


Ubytujte se:

Pokud hledáte ubytování v Praze, využijte této nabídky. Budete mít více času prohlédnout si jedinečné památky české metropole.