otevrene-sklepy

Předvánoční Festival otevřených sklepů v Brně

Vinařský Festival otevřených sklepů představí nejlepší vinaře z celé Moravy v nejkrásnějších brněnských sklepních prostorech. Návštěvníci budou moci ochutnávat víno nabízené přímo vinaři v unikátních sklepích brněnských restaurací, vináren a vinoték, kde budou moci vína také nakupovat. Návštěva festivalu se tedy může stát originálním řešením nákupu vánočních dárků. Jejich pořizování tak nemusí být otravnou povinností, ale naopak velmi zajímavým a příjemným zážitkem.

Festival začíná oficiálně v sobotu 8. prosince 2012, sklepy budou otevřené od 10:00 do 21:00; v neděli pak od 10:00 do 15:00. Jméno každého vinaře bude spojeno se jménem jedné brněnské restaurace, kde společně nabídnou delikátní gurmetské menu, servírované přímo na místě.
Během celého festivalu budete mít možnost setkat se s 33 nejlepšími vinaři z jižní Moravy a prohlédnout si tradičně nepřístupné sklepní prostory nebo se pobavit v rámci připravovaného doprovodného programu.

Vstupenky
Vstupenky stojí 890,- Kč v předprodeji a 990,- Kč na místě.
Nákupem vstupenky získáte bezplatnou degustaci 340 vzorků, startovní balíček se stylovou taškou, skleničkou a tištěným průvodcem a kupon na nákup vín v hodnotě 200,- Kč podle vlastního výběru. Získáte také vstup na vybrané akce z doprovodného programu. Vstupenky jsou přenosné.

Vstupenky jsou v předprodeji k dostání v síti Ticketstream nebo v e-shopu Nadace Partnerství.

Prodej vstupenek na místě bude probíhat v době konání festivalu na registračním místě v sále Tělocvičny pod Hradem, Údolní 3, v sobotu od 9:00 do 20:00 a v neděli od 10:00 do 12:00.

Hromadné vstupenky můžete objednávat na tel.: +420 515 903 144 nebo na emailu: hana.alexova@nap.cz.

Jednorázová degustace
Pokud se nechcete zúčastnit celého festivalu, ale láká vás ochutnat vína jen u jednoho konkrétního vinaře, je to možné. Přímo na festivalovém místě si od vinaře zakoupíte speciálně označenou skleničku s logem festivalu a číslem vinaře. Skleničku lze použít pouze pro jednorázovou degustaci vín ve sklepě, kde byla zakoupena. Cena jednorázové degustace se bude pohybovat mezi 150 – 200 Kč. Jako památka na tuto degustaci vám zakoupená sklenička zůstává. Počet jednorázových degustací na celý festival je omezen na 2 000.

Nákup vín
Vína budete moci nakoupit přímo u vinařů na všech festivalových místech nebo také na centrálním registračním místě v Tělocvičně pod Hradem, Údolní 3. Zde bude probíhat pouze prodej, nikoli degustace, a to po celou dobu konání festivalu. Krátkodobé parkování (max. 30 min.) bude možné na vyhrazeném parkovišti za budovou tělocvičny. Nákup zde není podmíněn držením festivalové vstupenky, může jej tudíž využít i široká veřejnost.

Doprava v Brně
Festival probíhá v širším centru města, většina festivalových míst leží v docházkové vzdálenosti. Pokud chcete použít městskou hromadnou dopravu (příslušné linky jsou vyznačeny v mapě, kterou dostane při nákupu vstupenky) a nejste držiteli předplatní jízdenky, lze využít tyto jízdenky:

Jednodenní jízdenka – 90,- Kč (v nepracovních dnech platí pro 2 dospělé osoby)
Přestupní jízdenka 15 minut – 20,- Kč
Přestupní jízdenka 60 minut – 25,- Kč
Přestupní jízdenka 90 minut – 27,- Kč

Jízdenky lze zakoupit v automatech MHD či v novinových stáncích.

Ubytování v Brně
Pokud se chystáte navštívit festival a nejste místní, je určitě pohodlné předem si zajistit hezké a příjemné ubytování; vybrat si ze široké nabídky ubytování v Brně jistě nebude problém. V centru města či poblíž centra se dá pořídit ubytování kolem 40 – 80,- EUR/noc za dvoulůžkový pokoj či apartmán.

Všechny podrobnosti o festivalu naleznete na stránkách www.otevrenesklepy.cz.