Neviditelna vystava

Neviditelná výstava, Praha

Když tě vedou smysly, tak zní podtitul zajímavé stálé expozice na Novoměstské radnici v Praze. Již název Neviditelná výstava napovídá, že se jedná o nevšední zážitek. Představte si, že jste se ocitli v naprosté tmě. Vyzkoušejte si interaktivní cestu po světě, v němž zmizelo všechno světlo, a kde se snažíte pomocí svých zbylých smyslů najít cestu ven.

Celou výstavou vás provedou nevidomí či částečně nevidomí průvodci. Budete se zde řídit hlavně sluchem, hmatem, čichem a smyslem pro rovnováhu. Díky dočasné ztrátě zraku a obtížím při orientaci zjistíte, že svět může být i bez onoho klíčového smyslu stále krásný. Neviditelná výstava se vám snaží ukázat jednak reálný svět nevidomých lidí, jednak možnosti, jak jim pomoci a porozumět. Budete chodit ve speciálně vybavených a zcela zatemněných místnostech.

Na chvíli poznáte úplně jiný život. Vyzkoušíte si, jak se pohybovat v ruchu města i v lese, jak se umýt či zapnout mikrovlnnou troubu, jak zaplatit za kávu, jak správně ochutit oběd a vybrat správné koření. V dalších prostorách výstavy vám totiž ukážeme zařízení a předměty, které ve svém běžném životě nevidomí používají.

Organizátoři výstavy všem návštěvníkům vzkazují: Mějte slepou důvěru!

Nabídka ubytování v Praze

Vstupné ve všední dny:

Dospělý 180 Kč
Student /senior 150 Kč
Rodinné vstupné 450 Kč (2 dospělí a 2 děti)
Skupina (min. 20 osob) – každá osoba 120 Kč (2 pedagogové mají vstup zdarma)
Děti do 7 let zdarma
V pondělí – jednotné vstupné pro každého 120 Kč.

 

Vstupné o víkendu:

Dospělý 200 Kč
Student /senior 170 Kč
Rodinné vstupné 500 Kč (2 dospělí a 2 děti)
Skupina (min. 20 osob) – každá osoba 120 Kč (2 pedagogové mají vstup zdarma)

 

Zdarma:

Děti do 7 let

Nevidomí a jejich doprovod

Pokud přijdete na výstavu znovu, budete mít vstupné za 90 Kč. Přivedete-li svoje čtyři kamarády či známé, budete mít vy vstupné zdarma. Stačí, když při své první návštěvě necháte na pokladně svůj e-mail, na který vám bude zaslána vstupenka se slevou, stačí si ji jen vytisknout a přijít.  Doporučujeme rezervovat si termín vstupu online nebo na e-mailové adrese info@neviditelna.cz. (Případné zrušení vašeho termínu se provádí přes uvedenou e-mailovou adresu).

 

Speciální akce – Neviditelná degustace

V pátek 28. června od 19:00 máte možnost zažít netradiční degustaci kvalitního vína. Ve speciálně zatemněné místnosti vám nevidomí číšníci budou podávat k ochutnání maďarská vína. Místo je potřeba objednat si předem na e-mailové adrese info@neviditelna.cz.

Jak se dostat na Neviditelnou výstavu

Novoměstská radnice
Karlovo nám. 1/23 – vstup z Vodičkovy ulice
120 00 Praha 2


Doprava:
Metro – zastávka Karlovo náměstí, linka B
Tramvaj – stanice Karlovo náměstí – linky č. 3, 4, 6, 7, 10, 16, 18, 22, 24