fira

Mobile World Congress 2013

25. – 28. 2. 2013, Fira de Barcelona, Španělsko

Návštěvníky prahnoucí po novinkách v mobilní komunikaci přiláká tento týden veletrh Mobile World Congress 2013 ve španělské Fira de Barcelona. Kdo by nechtěl vyzkoušet nejnovější mobilní telefony, tablety a další přístroje, které budou v rámci veletrhu představeny největšími výrobci světového komunikačního trhu? Nejen nové produkty jsou prezentovány v rámci MWC, seznámíte se zde i s bezpočtem nových moderních technologií a trendů v tomto odvětví. Představí se zde výrobci, mobilní operátoři i dodavatelé mobilních sítí, celkově tato akce přivítá 1500 vystavovatelů a 70 000 návštěvníků z celého světa. Hlavním tématem budou telefonní sítě pro 4. generaci a mobilní platby na blízko.

Z novinek, které budou představeny, už organizátoři ohlásili novinku od firmy LG Optimus F5 s LTE, 4″displejem a velkou baterií s kapacitou 2150 mAh, firma Huawei zase nejrychlejší smartphone světa Ascend P2. Společnost Télefonica v rámci tiskové konference ohlásila, že chystá spolu s Alcatel Lutec novou vysokokapacitní mobilní síť LTE, která zvýší rychlost přenosu až o 400 %. Télefonica představila také nový operační systém, který chystá s organizací Mozilla. Nokia chystá aplikaci, díky níž si budou moci uživatelé stáhnout internetové telefonování Skype do svých telefonů.

Pokud budete chtít navštívit tento veletrh, stačí se zaregistrovat na webu http://www.mobileworldcongress.com/passes-and-prices/. Ceny vás sice ohromí, ale návštěva této události jistě stojí za to. Vstupné je rozděleno do 4 kategorií, základní vstupné (Exhibition Visitor Pass) je 699 EUR, v rámci tohoto pasu máte umožněn vstup na všechny stánky vystavovatelů a můžete si vyzkoušet jednotlivé novinky a produkty.

Dále je možné zakoupit si tzv. Silver Pass (2 199 EUR), na který se můžete dostat do dalších prostor veletrhu a máte možnost také rozhovorů s největšími osobnostmi, se kterými má možnost mluvit jen pár vyvolených novinářů. Golden Pass vás bude stát 2699 EUR, Platinum Pass pak 4999 EUR – poslední zmíněný otevírá dveře téměř kamkoliv, odpovídá tomu také patřičně vysoká cena.

Ubytujte se v blízkosti výstavních plochy Fira de Barcelona.

Fira de Barcelona
Jedna z nejvýznamnějších výstavních a veletržních ploch v Evropě, Fira de Barcelona, byla oficiálně otevřena v roce 1932. Od té doby se propracovala mezi 5 největších a nejdůležitějších výstavišť Evropy, a to zejména v průmyslu. Španělsko si klade za cíl vytvořit z Fira de Barcelona klíčové místo, které by bylo nejzásadnější pro jakýkoliv průmyslový vývoj v Evropě a stalo se místem zásadních obchodních jednání.

Celková rozloha výstaviště je 365 000 m2. Výstavní prostor je rozdělen do dvou hlavních výstavních center – na Montjuïc se 165 000 m2 vnitřní a 50 000 m2 venkovní výstavní plochy a na Gran Via s 200 000 m2. Ročně se v tomto kolosu uskuteční něco kolem 80 výstav, prezentuje se asi 40 tisíc firem a společností z celého světa a branami výstaviště projde kolem 4 milionů lidí. Výstaviště patří do rukou státu, ale má své vlastní autonomní vedení a správní radu a vzhledem k vysoké koncentraci nejvýznamnějších firem světa má Fira de Barcelona pro Španělsko význam především hospodářský.

Jak se dostanete do Fira de Barcelona:

Adresa:
FIRA BARCELONA

Avinguda Reina Mª Cristina s/n
08004 Barcelona


Zobrazit Fira de Barcelona na větší mapě

Zastávka Pl. Espanya

Vlak č. R5, R6, R50, R60
Metro linky L1, L3, L8, S4, S8, S33
Více informací o dopravě