globen-ms-2013

Mistrovství světa v hokeji 2013

Letošní, v pořadí již 77. ročník mistrovství světa v ledním hokeji bude pořádat Švédsko společně s Finskem od 3. do 19. května. Zápasy se konají ve Stockholmu v hale Globe Arena a v Helsinkách v Hartwall Arena. Celkem bude k vidění 64 zápasů 16 hokejových týmů ve dvou skupinách.

K zápasům ve skupině S ve Stockholmu nastoupí týmy Švédska, Kanady, České republiky, Norska, Dánska, Švýcarska, Běloruska a Slovinska. Ve skupině H pak v Helsinkách bude Rusko, Finsko, Slovensko, USA, Německo, Litva, Francie a Rakousko. Každý tým podstoupí 7 zápasů, do čtvrtfinále postupují 4 týmy z každé skupiny. Poslední ze skupiny sestupuje do Divize I. Čtvrtfinále play off se uskuteční v rámci skupin, týmy tedy mohou zůstat na stejném místě. Semifinále a finále bude ve Stockholmu.

Pro stockholmské zápasy je možné zakoupit vstupenky zde. Pořadatelé nabízejí lístky pro mládež do 16 let (ceny se pohybují mezi 75 a 250 SEK podle zvoleného místa), a lístky pro dospělé (95 – 995 SEK). Na některé ze zápasů je možné zakoupit rodinné vstupenky (při včasné rezervaci je jednotná cena 195 SEK). Nezapomeňte si pak vytisknout váš lístek!
Pro helsinské zápasy můžete lístky koupit zde Vstupné pro dospělé se pohybuje od 19 EUR, děti (4 – 12 let) od 9 EUR, vstupenky se většinou prodávají jako komplet platný pro dva zápasy. Jednotlivé vstupenky jsou k dispozici na vybrané zápasy a také na čtvrtfinále. Jeden dospělý smí zakoupit jeden dětský lístek. Místa pro děti jsou určena v nižších řadách.

Stockholmská Globe Arena byla postavena v roce 1989 u příležitosti pořádání mistrovství světa v ledním hokeji. Od té doby se v aréně uskutečnila řada velkých událostí, od návštěvy papeže po mezinárodní soutěž Eurovision Song Contest. V současné době je Globe aréna symbolem Stockholmu i celého Švédska, je dlouhá 110 metrů, vysoká 85 metrů. Je tak velká, že naplnit ji vodou z kohoutku by trvalo celých 40 let. Kapacita této haly čítá 13 850 návštěvníků.

Hartwall Arena v Helsinkách je jednou z nejvíce využívaných hal v Evropě. Pořádají se zde koncerty, opery, taneční představení, konference a samozřejmě také sportovní události v čele s hokejovými zápasy, ať už domácích klubů nebo utkání mistrovství světa. Celková kapacita budovy je 13 349 návštěvníků, při tomto mistrovství bude o málo menší kvůli připravovanému zázemí pro TV studia a komentátory.

Rozpis zápasů MS v hokeji 2013