Brusel maraton

Maraton v Bruselu 2013

Pro příznivce běžeckého sportu je v belgické metropoli připraven maraton a půlmaraton na 6. října 2013. Součástí je také mini maraton a běh pro ženy v délce 4 km a také dětský běh na 1 km. 

Startovní pozice

Při registraci na maraton nemusíte zadávat předpokládaný čas v cíli, organizátoři nechávají na každém, aby si svůj čas odhadl na startu a podle toho se zařadil, startovní boxy budou odpovídat časům doběhu za 3 hodiny, 3:30, 4 hodiny, 4:30, 5 hodin. Předpokládá se fair play všech účastníků, kteří pokud možno odhadnout své síly a zařadí se do odpovídajících startovních pozic.

Nižší startovní čísla pro půlmaraton jsou udělována těm, kteří v minulém roce doběhli v první tisícovce závodníků. Ti, kteří si o nižší čísla zažádají, budou zařazeni do prvního startovního boxu. Závodníci, kteří nikdy bruselský maraton neběželi a odhadují svůj čas v cíli do 1 hod 35 minut, mohou také zažádat o pozici v prvním startovním boxu. Dále je řazení pro doběh v čase 1 hod 45 minut, 2 hodiny a 2 hodiny 15 minut.

Pro Ladies Run a Kids Run nejsou přiděleny startovní pozice, všichni startují společně.

Dětský závod

Chiquita Kids Run se běží přímo parkem Cinquantenaire. Začátek a konec bude na stejném místě, a to levý oblouk na prostranství (i start půlmaratonu).

Čas startu:

Závody startují z Parc du Cinquantenaire (Jubelpark)
Maraton v 9:00
Půlmaraton v 10:30
Minimaraton v 9:30
Ladies Run v 9:45
Kids Run v 11:00 (startuje se v Rue de La Loi)

Startovné:

Maraton – 60 EUR (pouze včetně trička)
Půlmaraton – 35 EUR (včetně trička), 25 EUR (bez trička)
Minimaraton/Ladies Run – 25 EUR (včetně trička), 15 EUR (bez trička)
Kids Run – 5 EUR (včetně trička)

Registrace je možná zde.

Ubytování v Bruselu

Praktické informace:

Startovní čísla jsou k vyzvednutí přímo v Parc du Cinquantenaire ve stánku Marathon Expo (250 metrů od stanice metra Merode), v pátek 4. 10. od 15:00 do 20:00, v sobotu 5. 10. od 11:00 do 18:00 a v neděli od 7:00.

Na startovním čísle máte umístěný čip, který začíná měřit čas poté, co přeběhnete přes startovní čáru, v cíli vám odečte výsledky. Tato služba zaručuje přesnější měření času. Čip je zahrnut ve startovném, v cíli jej vracet nemusíte.

Organizátoři se postarají o přepravu vašeho batohu s věcmi do cíle, stačí jej předat před začátkem do speciálního vozu, který bude stát poblíž startovací zóny. Pro maraton odevzdejte batoh do 8:45, pro půlmaraton do 10:00, pro minimaraton a Ladies Run do 9:15.

Ti, kteří chtějí dosáhnout cílové čáry stálým tempem, se mohou nechat vést profesionálním týmem. Na startovní čáře poznáte „vodiče“ snadno podle barvy balonků s potiskem cílového času: 2.59 růžový balonek, 3.15 modrý balonek, 3.30 žlutý balonek, 3.45 červený balonek, 3.59 zelený balonek, 4.15 fialový balonek, 4.30 oranžový balonek.

Maximální časy doběhů jsou stanoveny u maratonu na 5 hodin, pro půlmaraton 3,5 hodiny. Závodníci, kteří přesáhnou stanovený limit, budou odkloněni z trasy závodu. Cíl se zavírá ve 14:00.

Před i po závodě si můžete dopřát masáž, tuto službu naleznete nedaleko převlékacích kabin u startu.

Jak se dostanete na start maratonu v Bruselu:

Startuje se z Parc du Cinquantenaire (Jubelpark)
Můžete sem dojet autobusem č. 22, 27, 80 na zastávku Galliërs, nebo č. 60 na zastávku Merode.
Nebo také tramvají č. 81 na zastávku Merode.
Metro: linka 1 nebo 5 (Merode)
V cíli:
Metro: linka 1 nebo 5 (De Brouckère)
 

Ubytování:

Podívejte se na nabídku ubytování v Bruselu v době konání maratonu, vybrat si můžete apartmány dokonce pár metrů od konání této akce.