Shakespearovské slavnosti

Letní Shakespearovské slavnosti

Sen noci svatojánské, Richard III., Veselé paničky Windsorské, Zkrocení zlé ženy, Marné lásky snaha a Dvaja páni z Verony  – to jsou hry velkého dramatika Williama Shakespeara, které můžete navštívit v rámci letošních Shakespearovských slavností.

Festival bude zahájen v pátek 28. června svatební komedií Sen noci svatojánské, v hlavní roli s Davidem Prachařem, Hanou Vagnerovou a dalšími. Zajímavostí bude také představení slovenského souboru, který společně s českými herci zahrají dvojjazyčně komedii Dvaja páni z Verony (Lukáš Vaculík, Zuzana Norisová, Ondrej Kovaľ, Milo Kráľ). Ostravští herci přijedou s hrou Marná lásky snaha. Slavnosti potrvají do 7. září 2013.

Historie Shakespearovských slavností

Tradice letního uvádění divadelních her Williama Shakespeara vznikla díky Václavu Havlovi, který začátkem 90. let zpřístupnil Pražský hrad umělcům a veřejnosti. První představení se zde odehrálo již v roce 1990, pravidelně se pak letní divadelní slavnosti pořádají od roku 1998.

Podrobný program Shakespearovských slavností naleznete zde.

Začátky představení vždy ve 20:30

Předprodej vstupenek

Vstupenky si můžete koupit již teď v online předprodejích. Ceny vstupenek od 250,- Kč.

Studenti mají 25% slevu (pouze při zakoupení vstupenky v místě konání představení na jakýkoliv termín), nebo 50% slevu (pouze při zakoupení vstupenky v místě a v den konání).

ZTP mají 50 % slevu (při zakoupení v místě konání).

POKLADNA Pražský hrad – Nejvyšší purkrabství
Jiřská 6, Praha 1
Tel.: 731 185 273 (v provozu od 25. 6. 2013)
Pokladna v Nejvyšším purkrabství je otevřena pouze ve dnech, kdy se koná představení, vždy od 15.00 do 21.00 (při zadaných představeních do 18.00). Pokladna nepřijímá platební karty.
 
POKLADNA HAMU – Hudební a taneční fakulta AMU, Lichtenštejnský palác
Malostranské nám. 13, Praha 1
Tel.: 234 244 196 (v provozu od 3. 7. 2013)
Pokladna na Hamu je otevřena pouze ve dnech, kdy se koná představení, vždy od 15.00 do 21.00 (při zadaných představeních do 18.00). Pokladna nepřijímá platební karty.
 

Ubytování

Využijte nabídky ubytování v blízkosti Pražského hradu během Shakespearovských slavností.

Místo konání Shakespearovských slavností

Nejvyšší purkrabství Pražského hradu

Jiřská 7, Praha 1 (venkovní areál)
 
Doprava: Metro A – Malostranská, tram č. 12, 18, 20, 22 (stanice Malostranská)
Pěšky nahoru po Starých zámeckých schodech.
Tram č. 22 Pražský hrad a po rovině projít Pražským hradem do Nejvyššího purkrabství.

HAMU

Malostranské náměstí 13, Praha 1 (venkovní areál)
Doprava: Tram č. 12, 20, 22 (stanice Malostranské náměstí)


View Shakespearovské slavnosti in a larger map

Dále se představení konají v Brně (Hrad Špilberk), v Ostravě (Moravskoslezský hrad) a v Bratislavě (Bratislavský hrad).

Pravidla při nepříznivém počasí

Představení se předem neruší. Prší-li při začátku představení, pořadatel může začátek posunout. Představení může začít i při dešti, pokud je to divadelním souborem akceptováno. Představení může být (i opakovaně) přerušeno a poté zase pokračovat. Pokud je představení zrušeno do 60 minut od jeho začátku, pořadatel vrací celé vstupné. Vrácení je možné až následující den, a to pouze přímo u prodejce, který vám lístky prodal. Pokud jste si vstupenky koupili v online předprodeji, kontaktujte příslušného internetového prodejce. Pokud je představení zrušeno po 60 minutách čistého času, peníze se nevrací.

Praktické informace

Je lepší vzít si s sebou teplejší oblečení nebo i deku, kdyby nastal chladnější večer. Během představení nejsou povoleny deštníky, omezovaly by viditelnost, proto se vyplatí vzít si s sebou pro jistotu pláštěnku nebo nepromokavou bundu.