Archiv pro rubriku: Kultura

urbi

Urbi et Orbi v Římě, Velikonoce 2014

Tradiční velikonoční požehnání papeže nazvané Urbi et Orbi se letos na náměstí Svatého Petra uskuteční v neděli 20. dubna. Tuto událost můžete zažít i vy, pokud se rozhodnete strávit velikonoční svátky v Římě. Kromě několika veřejných bohoslužeb můžete navštívit nádherné památky tohoto věčného města. Na rozdíl od Vánoc není velikonoční doba tolik ovlivněna hektickou atmosférou, proto mají lidé více možností si tento čas užít a zastavit se.

Svou cestu můžete začít již na Zelený čtvrtek, 17. dubna, kdy se v bazilice San Giovanni in Latterano uskuteční mše svatá na počest Poslední večeře Páně s obřadem umývání nohou. Na Velký pátek proběhne svatý obřad v Koloseu, při kterém se svatý otec modlí tzv. Křížovou cestu pro připomenutí dne ukřižování Ježíše Krista. Jedná se o výhradní den v roce, kdy není středem církevní liturgie svaté přijímání (posvěcený chléb a víno), ale uctívání kříže.

Na bílou sobotu se pořádá velikonoční vigilie, což je tříhodinová oslava vzkříšení Ježíše Krista. Mše začíná po západu slunce, na jejím začátku se ve vatikánské bazilice Sv. Petra zapaluje svíce – paškál, od které se později zapálí světlo vzkříšení symbolizující Ježíše Krista. Svíce je nesena chrámem, věřící si od ní zapalují své vlastní svíce. Při této Velké noci se také světí voda, kterou se pak plní kostelní kropenky.

Nedělní požehnání Urbi et Orbi na Boží hod velikonoční na Svatopetrském náměstí se stalo tradicí již po několik staletí. Každoročně se této události účastní desetitisíce lidí. Papež František požehná z balkonu baziliky městu i celému světu, mluví také o událostech celého roku, nabízí povzbuzení a naději.

Ubytování v centru Říma
Pokud chcete zažít tyto výjimečné křesťanské svátky, můžete se ubytovat nedaleko Svatopetrského náměstí v apartmánech, které nabízejí komfort hotelu za cenu hostelu.

Věčné město Řím
Řím je často nazývaný věčným městem. Přivítá vás s otevřenou náručí, ze které se vám jen tak nepodaří uniknout a hlavně odtud nebudete chtít ani odjíždět. Takovou pověst si právem vysloužil Řím v průběhu několika tisíc let. Je to kouzelné město s nezapomenutelnou atmosférou.

Jak se dostat k Svatopetrskému náměstí
Nejspolehlivější dopravou po Římě je metro (italsky „metropolitana“), jehož dvě linky pokrývají většinu významných turistických památek. Nejbližší stanice je Ottaviano San Pietro – Musei Vaticani (linka A). Poblíž je také stanice tramvaje č. 19, zastávka Risorgimento/S. Pietro. Jízdenky lze zakoupit v prodejnách tabáku nebo v automatu ve vestibulu metra.
Cena jízdenky (platnost 100 minut) je 1,5 EUR, jednodenní bez omezení 6 EUR, třídenní pro turisty 16,50 EUR, týdenní 24 EUR. Platná jízdenka musí být označena při vstupu do dopravního prostředku.
Více informací o městské hromadné dopravě v Římě naleznete  zde.

obecni-dum

Blanka Matragi v Obecním domě v Praze

Světově proslulá módní návrhářka Blanka Matragi představuje exkluzivní výstavu nazvanou Timeless, která je pořádána u příležitosti 30. výročí tvorby této návrhářky. Navazuje na úspěšnou expozici z roku 2006 a opět ve spolupráci s Obecním domem přichází představit tentokrát do Kulečníkových a karetních heren Obecního domu svou tvorbu – zejména šaty, oděvní doplňky, ale také sklo, porcelán, sochy, lustry, šperky, grafiky a jiné. To vše bude k vidění do 31. srpna 2014.

Návštěvníkům je zprostředkováno nevšední setkání nejen s návrhářčinou tvorbou ovlivněnou kulturami ze všech koutů světa, ale často i zajímavými hosty. Výstava Timeless je otevřena denně od 10 do 19 hodin v Obecním domě.
Komentované prohlídky výstavy Znovuzrození Fénixe: ve čtvrtek 27. 3. 2014, ve čtvrtek 15. 5. 2014, ve čtvrtek 3. 7. 2014, ve čtvrtek 17. 7. 2014 a v pátek 1. 8. 2014 vždy od 18:00.
Zúčastněte se slavnostního otevření výstavy, které proběhne 15. února 2014 od 18 hodin v prostorách stávající expozice. Můžete se těšit na:
– Wellcome drink a degustaci libanonských vín
– První komentovanou prohlídku při zahájení výstavy s novou tváří v duchu “Znovuzrození Fénixe”
– Bufet v libanonském duchu
– Tombolu o 3 ceny z dílny B. Matragi
– Libanonskou kávu
– Autogramiádu knih, katalogu a grafik B. Matragi.

Vstupné:
Plné vstupné pro jednu osobu: 260,- Kč
Rodinné – pro rodiny s dětmi do 18 let (max. 2 dospělé osoby, min. 1 a max. 3 děti do 18 let): 625,- Kč
Snížené vstupné pro jednu osobu (návštěvníci nad 60 let, studenti SŠ a VŠ do 26 let): 155,- Kč
Skupinové (skupiny žáků ZŠ a SŠ v doprovodu učitele nad 10 osob) pro každou osobu skupiny: 85,- Kč; držitelé průkazů ZTP, ZTP/P: 155,- Kč
Snížené vstupné pro jednu osobu po předložení čipové karty Opencard (jejímž vydavatelem je MHMP):235,- Kč
Zdarma: AMG (Asociace muzeí a galerií), pedagogický doprovod studentů, děti do 6 let
Děti do 10 let v doprovodu rodičů, učitelé ZŠ, SŠ, VŠ jako doprovod (1 pedagogický doprovod /10 studentů): 1,-Kč
Jednotlivé slevy nelze vzájemně kombinovat.
Vstupenku uschovejte – je slevový kupon na konzumaci v Kavárně Obecní dům ve výši 20 %.

Obecní dům
náměstí Republiky 5
111 21 Praha 1

Doprava:
Metro B – stanice Náměstí Republiky
Bus – č. 207
Tram – č. 5, 8, 26

zoo-leden

Večerní prohlídky v ZOO Praha

Využijte jedinečné možnosti objevit v doprovodu odborných průvodců svět zvířat v pražské ZOO po zavírací době. Každý lednový pátek a sobotu jsou tu pro návštěvníky připraveny večerní prohlídky.

Ve svitu baterky zjistíte, co v noci dělá slůně Sita, jestli hroší rodina přes noc odpočívá raději ve vodě než na souši nebo zda se žirafy ukládají se soumrakem k spánku. Díky omezené kapacitě budete mít mnoho příležitostí zeptat se na vše, co vás zajímá. Spolu se zkušeným průvodcem objevíte zajímavosti ze světa zvířat a příhody ze života osobností pražské ZOO. Těšit se můžete na Indonéskou džungli, Pavilon hrochů, Údolí slonů, Africký dům a množství otevřených expozic.

Prohlídky probíhají každý lednový pátek a sobotu od  17.30 a 18.00. První čas je určen především dětem, kterým průvodce přizpůsobí i výklad. Vstupné na večerní prohlídky je 160,- Kč pro děti a 250,- Kč pro dospělé.  Parkoviště je k dispozici zdarma. Na večerní prohlídky je potřeba se objednat na čísle 296 112 230, nebo na e-mailové adrese: pr@zoopraha.cz

Webové stránky ZOO Praha

Nabídka ubytování v Praze

Jak se dostat do ZOO Praha:

U Trojského zámku 3/120
171 00 Praha 7
 

View ZOO Praha in a larger map Doprava:
Autobusem č. 112 od metra C – Nádraží Holešovice
pro-zoo

Výstava pro ZOO Praha v GUD

Zajímavá interaktivní výstava právě probíhá v pražské Galerii výtvarného umění pro děti, vidět ji můžete do 16. února. Pořadatelé chtějí při této příležitosti podpořit ZOO Praha a její adopce zvířat.

Vedle obyvatel pralesa, otevřené krajiny, vody a noci představí společná výstava GUD a Zoo Praha také zvířecí sirotky ze zoo, tedy zvířata, která nemají žádné adoptivní rodiče.

Každému ze zvířat na výstavě budou moci malí děti vytvořit dárek přesně podle své představivosti. Gorilu jistě potěší ozdoby z banánů a dalšího ovoce, žirafě udělají radost ozdoby ze sena. „Naším záměrem bylo představit dětem jednotlivá zvířátka z pražské zoo netradičním a pro dětskou fantazii zábavným způsobem,“  řekl  autor výstavy Jan Šimr, kreativní ředitel Galerie GUD. Poučení z výstavy děti inspiruje ke tvorbě dárků na míru.

Prostředí expozice i samotná zvířata jsou vytvářeny převážně z recyklovaného materiálu, oděvních látek (náhražka srsti, aby se děti mohly zvířat i dotknout) a PVC fólie. „Podněcujeme dětskou fantazii. Jednotliví zvířecí obyvatelé GUDu tedy záměrně neodpovídají přesné skutečnosti a podněcují tak v dětech představivost a smysl pro kreativní vyjádření,“ vysvětluje Jan Šimr. Expozice, rozdělené tematicky do jednotlivých životních prostředí, doplňují navíc také zvuky zvířat a vůně.

„Velkým lákadlem bude noční místnost, jejíž součástí bude bílá zeď z kartonu, na niž budou děti malovat. Věříme, že právě tajemný svět noci a jejích bizarních obyvatel se zcela jiným životním stylem a návyky, než máme my, děti inspiruje,“ dodává Jan Šimr.

Výstavu doplní také víkendové workshopy a školní program uzpůsobený dětem od mateřských až po základní školy.
Nabídka ubytování v Praze
Galerie umění pro děti v Praze

GUD se snaží bořit zažitá klišé, že ve výstavním prostoru se nesmí na nic sahat, zdejší heslo zní naopak Dotýkejte se! Děti jsou zde nejdůležitějšími návštěvníky, partnery umělců a hlavně spolutvůrci exponátů. Umělci už od začátku vytvářejí svá díla tak, aby na nich děti-návštěvníci mohli dále pracovat, rozvíjely je svou fantazií a svým světem.

Jak se dostat do GUD

Nám. Franze Kafky 24/3, 110 00 Praha 1

Zobrazit místo Galerie umění pro děti na větší mapě

Metro: linka A – zastávka Staroměstská
Vchod do galerie zleva kostela sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí
Prostory Galerie umění pro děti jsou bezbariérové.

Otevírací doba:

Út – Pá           13,00  – 18,00 hod    pro veřejnost
So – Ne           10,00 – 18,00 hod     pro veřejnost
Út – Pá             9,00 – 13,00 hod       pro Školní program GUD
Pondělí            zavřeno (možnost individuálních pronájmů a workshopů)


Vstupné

(Cena zahrnuje i výtvarný materiál na práci v rámci aktuální výstavy.)

Děti (3 – 15 let) 80,-Kč
Dospělý 170,-Kč
Student (15 – 26 let) 100,-Kč
Dítě a dospělý (každé další dítě 50,-Kč) 200,-Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí + 3 děti, každé další dítě 50,-Kč) 300,-Kč
Školní vstupné pro MŠ 40,-Kč
Školní vstupné pro ZŠ 55,-Kč
Školní vstupné pro ZŠ 55,-Kč
 (Školní program GUD je nutné objednat, skupina dětí/studentů nad 15 osob v doprovodu učitele)Vstup zdarma – děti do 2 let, důchodci, ZTP (včetně doprovodu), novináři

prazsky-hrad

Vánoční dárek Pražského hradu

Od 1. do 31. prosince připravila Správa Pražského hradu vánoční dárek v podobě slevy na vstupném na právě probíhající výstavy.  

Zakoupit si můžete slevový balíček za 200,- Kč, v rámci kterého navštívíte dvě z pěti výstav. Děti a mládež do 18 let mají vstup zdarma.


Jaké výstavy lze v prosinci 2013 kombinovat?
● Olbram Zoubek: Největší soubor díla známého sochaře
(Jízdárna Pražského hradu)
 ● Obrazárna Pražského hradu: Tizian, Tintoretto, ale i Mikuláš Aleš
(II. nádvoří)
 ● Francouzské umění ze šlechtických sbírek: originál slavných Rohanských hodinek
(II. nádvoří, Císařská konírna)
 ● Svatovítský poklad: korunovační kříž Karla IV.
(II. nádvoří, kaple sv. Kříže)
 ● Příběh Pražského hradu: 500 exponátů a hra pro děti
(III. nádvoří, Gotické podlaží Starého královského paláce)

Více informací zde


View Pražský hrad in a larger map

Doprava: Metrem
Linka A – stanice Hradčanská

Tramvají
Zastávka Pražský hrad (nebo Královský letohrádek) – č. 22
Zastávka Chotkovy sady – č. 8, 12, 18, 20

Autobusem
Zastávka Hradčanská – č. 131, 174

elo

Electric Light Orchestra se vrací do Prahy

Rocková legenda, britská hudební formace Electric Light Orchestra, se vrací do Prahy. V Kongresovém centru vystoupí 1. listopadu od 20 hodin. Před dvěma lety mělo jejich vystoupení v Praze obrovský úspěch, lístky byly vyprodány do posledního místa. I v letošním roce je doprovodí velký symfonický orchestr.

Přijďte se podívat na skvělé spojení rockové a vážné hudby, společně s rockem uslyšíte klasické smyčcové nástroje, hoboj, klarinet, klavír a také lidové nástroje. Skupina Electric Light Orchestra vydala 12 alb a získala za ně 9 zlatých, platinových a multiplatinových desek. Připomeňme si hity Dont Bring Me Down, Evil Woman, Livin‘ Thing či Can’t Get It Out Of My Head.

Skupina byla založena roku 1971 a největší slávu zažila právě v 70. letech. Současnou sestavu skupiny tvoří bývalí hudebníci ELO a ELO Part II:  Mik Kaminski (housle, ELO), Louis Clark (klávesy, ELO), Eric Troyer (zpěv, klávesy, ELO II), Parthenon Huxley (sólová kytara, ELO II), Gordon Townsend (bicí, ELO II) a Glen Burtnik (zpěv, basová kytara, ELO II).Vstupné
Vstupenky se dají v online sítích pořídit od 590,- do 1490,- Kč.

Jak se dostat do Kongresového centra
Adresa: Třída 5. května 65, Praha 4

Doprava:
Kongresové centrum je ideálně dostupné metrem, leží hned vedle stanice metra C – Vyšehrad.

Nabídka ubytování v Praze

koncert

Velké koncerty v Praze, podzim 2013

Na podzim se bude v Praze konat mnoho zajímavých hudebních akcí, pokud jste fanoušci hudby, určitě si z nich vyberete.

Z českých či slovenských hudebníků vybíráme
1. 10. – Richard Müller – Lucerna
14.10 a 15.10. – Lucie Bílá – Tipsport Aréna
5.11. – Dan Bárta a Illustrathsphere – Divadlo Archa
25.11. – Nightwork – O2 aréna
3.12. – Elán – Lucerna
6.12. – Olympic – Lucerna

 
Nabídka ubytování v Praze
 

Ze zahraničních kapel doporučujeme
6.10. – Editors – Lucerna
10.10. – Petr Gabriel – O2 arena
10.10 a 11.10. – Pixies – Lucerna
12.10. – Him – Lucerna
6.11. – Bruno Mars – Lucerna
13.11. – Placebo – Lucerna
16.11. – Suade – Lucerna
18.11. – Primal Scream – Lucerna
22.11. – Nick Cave & The Bad Seeds – Tipsport arena
7.12. – Black Sabbath – O2 arena
18.12. – Elton John – O2 arena


nick-cave

Nick Cave, Praha 2013

Nové album Push the Sky přijede představit slavný zpěvák Nick Cave se skupinou Bad Seeds do pražské Tipsport Areny 22. listopadu 2013.

Nick Cave & The Bad Seeds jsou jedna z nejlépe kritikou hodnocených hudebních formací současnosti.  Jejich vliv je významný a sahá daleko – skladby Nicka Cava byly hrány celou plejádou hudebníků. Mezi ty nejdůležitější patří Johnny Cash, Metallica a The Arctic Monkeys.

Nabídka ubytování v Praze

Nick Cave se narodil v roce 1957 v australské Wangarattě. Ve 14 letech založil kapelu Boys Next Door, z níž následně vznikla kapela The Birthday Patry (1980). Poté se Nick Cave přestěhoval do Londýna, ale již rok na to se vrátil do Melbourne, kde kapela zažívala první úspěchy.  Následně se ovšem rozpadla a v roce 1983 založil Cave skupinu The Bad Seeds. Kromě 15 alb složil Nick Cave také hudbu k filmům – nejznámější je například hudba k filmu Nebe nad Berlínem, kde hrál také vedlejší roli.

Vstupenky:

Sektor:
NEČÍSLOVANÉ SEZENÍ 1550 Kč
STÁNÍ 1350 Kč
VIP JIH 2500 Kč

Držitelé průkazu ZTP/P se slevou 50%, doprovod zdarma.

Jak se dostat do Tipsport Areny:

Za Elektrárnou 419/1, Praha 7, 170 00

View Tipsport arena in a larger map

Doprava do Tipsport Areny:
Metrem:
5-10 minut chůze od metra trasy C – Nádraží Holešovice
Tramvají:
zastávka Výstaviště – tram č. 1, 12, 14, 17, 24, 25


o2-arena

Elton John v pražské O2 areně

Slavný anglický zpěvák, skladatel a klavírista Elton John potvrdil termín svého koncertu v Praze, fanoušci si tedy můžou zapsat do kalendáře datum 18. prosince 2013. Do Prahy se vrací po třech letech, kdy zde koncertoval také v O2 areně.

Elton John se začal živit hudbou už od svých 16 let, kdy hrál po barech a hospodách, přivydělával si také skládáním balad pro zavedené zpěváky, pak začal psát pro sebe a v letech 1969-1970 vydal tři alba. Jeho profesionální kariéra trvá již 40 let, mezi jeho nejznámější patří skladby Candle in wind, I´m Still Standing, Rocket Man nebo Your Song. Skladby Can you feel the love tonight byla odměněna dokonce Oscarem (píseň z filmu Lví král).

Vstupenky a rezervace
Plocha
Platinum: 2 590 Kč
Gold: 2 190 Kč
Silver: 1 790 Kč

1. patro – sezení
I. kategorie: 1 990 Kč
II. kategorie: 1 790 Kč

O2 patro – 4. podlaží
1 390 Kč (v prodeji dle vývoje)
———————–
Vozíčkář (ZTP/P) +  průvodce:
1 390 + 1 Kč

Online rezervace zde

 

Jak se dostat do O2 areny
Adresa:Českomoravská 2345/17, 190 00 Praha 9

Nabídka ubytování v Praze

Vstup do O2 areny je divákům umožněn běžně 2 hodiny před začátkem akce.

Diváci vstupují do O2 areny Severním vstupem na 1. podlaží z ulice Ocelářská, od stanice metra Českomoravská a tramvajových zastávek z ulice Sokolovská. Tento vstup do O2 areny je zajištěn 18 vstupními turnikety a 2 brankami pro invalidy.

Při velkém počtu diváků mohou vstupovat také Jižním vstupem na 2. podlaží z ulice Českomoravská, od tramvajové zastávky a železniční stanice Nádraží Libeň.

Doprava do O2 areny

metrem: linka B – stanice Českomoravská – u výstupu z metra doprava směr autobusové nádraží a ul. Ocelářská, O2 aréna bude přímo před vámi

autobusem: Přímo před halou je konečná (zastávka Českomoravská) autobusů č. 251, 127, 158, 166, 259, 280, 302, 305, 348, 351, 354, 3, 66, 368, 375, 376 a 377.

tramvají: zastávka Multiaréna Praha – tram. č. 8 a 25

vlakem: Nádraží Libeň – odtud tramvají č. 8 nebo 25 jednu zastávku nebo pěšky

autem:

Ze směru od Brna – exit 2 – záchytné parkoviště P + R – Opatov, odtud metrem trasy C do stanice Florenc, zde přestoupit na trasu metra B a pokračovat do stanice Českomoravská.
• Ze směru od Hradce Králového a Mladé Boleslavi – exit 1 – záchytné parkoviště P + R Černý Most, odtud metrem trasy B do stanice Českomoravská.
• Ze směru od Teplic – směr centrum až k nádraží Holešovice – zde je záchytné parkoviště P+ R – nádraží Holešovice, odtud metrem trasy C do stanice Florenc, zde přestoupit na trasu metra B a pokračovat do stanice Českomoravská.
• Ze směru od Strakonic – směr Smíchov do ulice Radlická – záchytné parkoviště P + R – Radlická, odtud metrem trasy B do stanice Českomoravská.
• Ze směru od Plzně – exit 1 – záchytné parkoviště P + R – Zličín, odtud metrem trasy B do stanice Českomoravská.
• Ze směru od Chomutova – pokračovat na obchvat směr Plzeň a Zličín – záchytné parkoviště P + R – Zličín, odtud metrem trasy B do stanice Českomoravská.


Parkování v okolí O2 areny

Rezidenční stání jsou vyhrazena v ulicích Drahobejlova, Ocelářská, K Moravině, U Skládky, Kovářská (mezi ul. Ocelářskou a Sokolovskou), U Svobodárny, Kurta Konráda, Lihovarská, Na Rozcestí a na jižní straně ulice Sokolovské (mezi Balabenkou a ulicí K Moravině), Na Harfě, Českomoravská (mezi ul. Klečákovou a Freyovou), Českomoravská (mezi ul. Kurta Konráda a Drahobejlovou). Auta, která nemají odpovídající povolení k parkování a budou parkovat v této oblasti, mohou být odtažena.

V blízkosti O2 areny je Parkovací dům sloužící především pro krátkodobé parkování. Parkovací dům nepatří O2areně, resp. jejímu provozovateli.

Podrobnosti včetně sazeb za parkování najdete na www.parking-arena.cz

nightwork

Koncert Nightwork – Čauki Mňauki Tour

Skupina Nightwork dokončila nové CD s názvem Čauki Mňauki a kromě několika podzimních hudebních aktivit ho představí 25. listopadu 2013 na velkém koncertu  v pražské O2 areně. Kapela slibuje nový repertoár  i osvědčené hity. A nenechte se mýlit – Čauki Mňauki Tour – tedy turné kapely Nightwork – představuje jen jeden koncert. Ale skupina při něm slibuje velkou show, ostatně jako vždy. Prý půjde o poslední velký koncert před plánovaným zklidněním.

A proč byste měli na koncert jít? Citujme přímo skupinu Nightwork: „Lidé by měli přijít již proto, aby byli u představení hudby budoucnosti a koncertu hodného 21. století. Ten navždy změní jejich životy – je vědecky prokázáno, že naše hudba má afrodiziakální účinky a posiluje imunitu u lidí ve věku nad 57 let.“

Tak co, objednáváte už lístky?

CENY VSTUPENEK:

390 – 690 Kč
Sezení 1. kategorie 690,- Kč, 2. kategorie 550,- Kč, 3. kategorie 390,- Kč
Stání u pódia 690,- Kč, stání 450,- Kč
Vstupenky lze koupit online

Album Čauki Mňauki
Nové album by se mělo na pultech objevit 25. září 2013. Přípravu desky zbrzdilo natáčení nového filmu Alice Nellis Revival, kde Vojtěch Dyk a celá kapela účinkují. Zatím poslední desku Tepláky aneb Kroky Františka Soukupa vyšla v roce 2010.

VELKÝ KROK PRO LIDSTVO
Naše nová deska vyžadovala nesmírně dlouhou přípravu po stránce aplikace moderních technologií v C dur. Na tomto CD spolupracovala řada předních expertů z vesmírného výzkumu, programátorů a zemědělců. Naše nová deska s progresivním jménem Čauki Mňauki je úplný převrat v dějinách hudby a přináší naprosto novou technologii ve skladbě not. Výsledek je fantastický, CD zní tak jednoduše, že ho může poslouchat úplně každý. Je to velký krok pro lidstvo a vy můžete být u toho.

4-3-2-1 Tancuj (Panáčky)

Čauky Mňauki Tour

Skupina Nightwork
Skupina, která vznikla jako záminka k záškoláctví, se na začátku roku 2007 prokousala až k vydání debutového alba s názvem Respect Maja.Tři členové kapely jsou také herci (Vojtěch Dyk, Jakub Prachař, Jan Maxian), dále je tvořena Františkem Soukupem, basistou Radimem Genčevem a bubeníkem Ondřejem Kollárem. Předělanou verzí písně Mája, kterou si kapela získala své první fanoušky a jejíž videoklip zhlédlo na stránkách YouTube přes čtyři milióny diváků, se kapela dostala do povědomí širší veřejnosti.

 

Jak se dostat do O2 areny
Adresa:Českomoravská 2345/17, 190 00 Praha 9

View O2 ARENA in a larger map
Nabídka ubytování v Praze

Vstup do O2 areny je divákům umožněn běžně 2 hodiny před začátkem akce.

Diváci vstupují do O2 areny Severním vstupem na 1. podlaží z ulice Ocelářská, od stanice metra Českomoravská a tramvajových zastávek z ulice Sokolovská. Tento vstup do O2 areny je zajištěn 18 vstupními turnikety a 2 brankami pro invalidy.

Při velkém počtu diváků mohou vstupovat také Jižním vstupem na 2. podlaží z ulice Českomoravská, od tramvajové zastávky a železniční stanice Nádraží Libeň.

Doprava do O2 areny

metrem: linka B – stanice Českomoravská – u výstupu z metra doprava směr autobusové nádraží a ul. Ocelářská, O2 aréna bude přímo před vámi

autobusem: Přímo před halou je konečná (zastávka Českomoravská) autobusů č. 251, 127, 158, 166, 259, 280, 302, 305, 348, 351, 354, 3, 66, 368, 375, 376 a 377.

tramvají: zastávka Multiaréna Praha – tram. č. 8 a 25

vlakem: Nádraží Libeň – odtud tramvají č. 8 nebo 25 jednu zastávku nebo pěšky

autem:

Ze směru od Brna – exit 2 – záchytné parkoviště P + R – Opatov, odtud metrem trasy C do stanice Florenc, zde přestoupit na trasu metra B a pokračovat do stanice Českomoravská.
• Ze směru od Hradce Králového a Mladé Boleslavi – exit 1 – záchytné parkoviště P + R Černý Most, odtud metrem trasy B do stanice Českomoravská.
• Ze směru od Teplic – směr centrum až k nádraží Holešovice – zde je záchytné parkoviště P+ R – nádraží Holešovice, odtud metrem trasy C do stanice Florenc, zde přestoupit na trasu metra B a pokračovat do stanice Českomoravská.
• Ze směru od Strakonic – směr Smíchov do ulice Radlická – záchytné parkoviště P + R – Radlická, odtud metrem trasy B do stanice Českomoravská.
• Ze směru od Plzně – exit 1 – záchytné parkoviště P + R – Zličín, odtud metrem trasy B do stanice Českomoravská.
• Ze směru od Chomutova – pokračovat na obchvat směr Plzeň a Zličín – záchytné parkoviště P + R – Zličín, odtud metrem trasy B do stanice Českomoravská.


Parkování v okolí O2 areny

Rezidenční stání jsou vyhrazena v ulicích Drahobejlova, Ocelářská, K Moravině, U Skládky, Kovářská (mezi ul. Ocelářskou a Sokolovskou), U Svobodárny, Kurta Konráda, Lihovarská, Na Rozcestí a na jižní straně ulice Sokolovské (mezi Balabenkou a ulicí K Moravině), Na Harfě, Českomoravská (mezi ul. Klečákovou a Freyovou), Českomoravská (mezi ul. Kurta Konráda a Drahobejlovou). Auta, která nemají odpovídající povolení k parkování a budou parkovat v této oblasti, mohou být odtažena.

V blízkosti O2 areny je Parkovací dům sloužící především pro krátkodobé parkování. Parkovací dům nepatří O2areně, resp. jejímu provozovateli.

Podrobnosti včetně sazeb za parkování najdete na www.parking-arena.cz