Moje cesta

Moje cesta

Nadace Sirius připravila v rámci projektu chodicilide.cz zážitkovou výstavu pro děti i pro jejich rodiče nazvanou MOJE CESTA, probíhat bude na Výstavišti v pražských Holešovicích od 4. do 29. června 2013. Na vlastní kůži si zde zajímavou a hravou formou vyzkoušíte každodenní život lidí se zrakovým, sluchovým nebo tělesným postižením. 

Výstava má několik částí, v jedné se podíváte do bezbariérového bytu pro tělesně postižené, dále projdete úsekem, kde bude předveden pohyb a vjem prostoru bez použití zraku, a dále část zabývající se prostředky, které pomáhají neslyšícím. Další prostor je věnován pomůckám, které se při různých handicapech používají – počítač s hlasovým projevem, párovač ponožek, osobní zesilovače a další pomůcky.

Na speciálně upravené dráze si budete moci vyzkoušet jízdu na vozíku, a také si zde lze zkusit projít se bez použití zraku. Součástí jsou také speciálně upravené herní zóny.

Každodennost života lidí se zdravotním postižením je v rámci výstavy zprostředkována jak samotnou expozicí, tak zajímavým doprovodným programem. Na velké projekci bude možné zhlédnout přes tři sta děl ze středních a základních škol – fotografie, kresby a texty vznikly v rámci tvůrčí výzvy MOJE CESTA.

Podrobnosti o výstavě na stránkách chodicilide.cz.

Nadace Sirius – pořadatel výstavy

Nadace Sirius pomáhá dětem, které neměly v životě štěstí. Jak těm, jejichž rodina se ocitla v problémové situaci, tak i těm, které mají zdravotní postižení. Jejich cílem je především zabránit nebo eliminovat výskyt situací, které dítě ohrožují, a pokud již problém nastal, použít nejlepší postupy a nástroje, které dítěti pomůžou.

Vstupné na výstavu je zcela zdarma.

Otevírací doba výstavy MOJE CESTA

Po-pá 15:00 – 18:00
So 9:00 – 18:00
Ne – zavřeno
Délka prohlídky je max. 120 minut, poslední vstup na výstavu je umožněn 1 hodinu před koncem otevírací doby.
Na výstavu je možné jít také s průvodcem, ve všední dny v 17:00, v sobotu v 11:00, 13:00 a 15:00.

Nabídka ubytování v Praze

Místo konání:

Křižíkův pavilon 10E, Výstaviště Holešovice
Praha 7, 170 90
GPS: 50,002382 14,375961

Doprava

K areálu Výstaviště se dostanete pomocí tramvajové dopravy, zastávka Výstaviště, tram č. 12, 17, 24.

V blízkosti se také nachází stanice metra C – Nádraží Holešovice.

Summary
Event
Moje cesta
Location
Nadace Sirius, Křižíkův pavilon 10E, Výstaviště Holešovice,Praha 7,Česká republika
Starting on
2013-06-04
Ending on
2013-06-29