Archiv pro rubriku: Gastro

Z kopca do kopca

Z kopca do kopca 2014

Nevěříte, že byste si mohli na koloběžkách objet sklepy na vrchu Stráž a ochutnávat víno z právě otevřených sklepů? Přijeďte v sobotu 10. května 2014 do Vrbic a vyzkoušejte tento ojedinělý zážitek.

Registrace závodníků je od 10 do 12 hodin, zároveň si v této době můžete zakoupit ochutnávkové průkazy. Od 12 do 16 hodin proběhnou závody na koloběžkách pro děti a dospělé, od 19 hodin můžete posedět s cimbálovou muzikou a vychutnávat při tom vrbická vína.

Kopec Stráž u Vrbice nabízí unikátní sklípky vykutané do pískovcových skal v sedmi patrech nad sebou. Nejsou to sklepy honosné ani barvami, ani velikostí, ale kamenné s goticky lomenými oblouky na vstupu. Obec Vrbice patří do oblasti hanáckého Slovácka a nachází se ve východní části okresu Břeclav.

Vstupné – ochutnávkový průkaz

400,- Kč

V ceně je započítána sklenička vína a také degustace zdarma u označených vinařů, zdarma je také posezení u cimbálové muziky.

Ubytování

Pokud hledání ubytování při této akci, podívejte se na tuto nabídku.

Jak se dostat do Vrbic

Obec Vrbice se nachází nedaleko Břeclavi a Hodonína. Pokud pojedete autem, nejlepší cesta je směrem z Brna po rychlostní silnici E65 přes Hustopeče, dále pak směr Velké Pavlovice  a poté zabočit do Vrbic.

Obec Vrbice
Vrbice č.p. 89
691 09 Vrbice

pivni-festival-tabor

Festival piva v Táboře 2014

Slavnosti piva v Táboře jsou nejen významnou společenskou událostí, ale největší akcí tohoto druhu v České republice. Každoročně je doprovázejí odborné soutěže o prestižní ocenění Zlatá pivní pečeť a Zlatý český pramen. Zájem, věhlas i prestiž v průběhu let roste jak u domácí veřejnosti, tak mezinárodně,což se projevuje na kontinuálně rostoucí účasti výrobců i odborníků v oboru. V loňském roce se této části slavností účastnilo 128 pivovarů z České republiky, Slovenska, Belgie, Nizozemska, Rakouska, Německa, Ruska, Slovinska, Arménie, Japonska, Norska, Běloruska, Kazachstánu a Polska. V soutěžích o Zlatý český pramen soutěžilo 9 výrobců minerálních vod z Česka, Slovenska, Arménie, Ukrajiny a Itálie. Celkově se ve 27 kategoriích utkalo 647 výrobků a obdržená ocenění jsou prezentována na obalech či etiketách produktů po celém světě.

Slavnosti piva v Táboře se konají 10. – 15. února 2014

Do připravovaného ročníku jsou v relativně velkém předstihu mimo českých pivovarů, minipivovarů a pivovarských domů přihlášeny i zahraniční značky z Ruska, Anglie, Německa, Irska, Ukrajiny, Japonska, Argentiny, Polska, Arménie, Maďarska a Slovinska.

Pro všechny hosty a návštěvníky Slavností piva se prostory v Hotelu Palcát otevírají denně od 16 hodin. Oficiální program pak začína v 17.00 hod. Vstupenky budou k dispozici v předprodeji od 20. ledna 2014 v Infocentru Města Tábor. Místenky se vystavují do prostor kongresového sálu, přísálí a P clubu. Ostatní vstupenky jsou volné a umožňují využívat prostory restaurace, lobby baru i celého I. patra. Počet prodávaných vstupenek je omezen počtem míst k sezení.

středa 12. února 2014 – Budvarka, Diskotéka Rádia Blaník, Pitt Band, PiňaKoláda vstupné 120 Kč
čvrtek 13. února 2014 – Keramička, Chlapi v sobě, PiňaKoláda vstupné 140 Kč
pátek 14. února 2014 – PM Band, Kapela TOX, PiňaKoláda vstupné 140 Kč
sobota 15. února 2014 – Melody Band, Flying Parties, Švejk Duo vstupné 120 Kč

Cena vstupného na místě (v Hotelu Palcát) 150 Kč.

Všechna místa pro prezentace jednotlivých výrobců jsou už rezervována. Návštěvníci budou mít opět na výběr z celé řady pivních značek tuzemských i zahraničních, zavedených i zcela nových nebo českým konzumentům nepříliš známých značek.

Slavnostní zahájení otevře program pro veřejnost ve středu 12. února 2014 od 18.00 v kongresovém sále Hotelu Palcát. Vyhlášení vítězů a nositelů ocenění proběhne na stejném místě v sobotu 15. února 2014 od 18.00.

Více na webových stránkách

grf

Grand Restaurant Festival 2014

Oblíbený gastronomický svátek všech labužníků probíhá od 15. 1. do 14. 2. 2014 přímo v interiérech vybraných podniků vysoce hodnocených v celostátní anketě Maurerův výběr Grand Restaurant 2014. Ochutnejte luxusní delikatesy v nejlepších restauracích za zvýhodněné festivalové ceny.

Těšit se můžete na speciální „Mňam balíčky“, „Mňam Busy“ a „Mňam Vlaky“. Ochutnat zde můžete filátko z krokodýla, křepelčí stehýnka na nádivce z pancetty, půlku kanadského humra na mainský způsob nebo úplně klasické pečené selátko na šalotce a česneku s kroupovým prejtem. Hosté ochutnají farmářský či tradiční pokrm, například staročeské povidlové taštičky, roládu z romanovské ovce, grilované filety z litomyšlského pstruha, vepřový krk sous-vide z biofarmy Sasov na černém pivě, rozmarýnu nebo jablko v županu s vanilkovým krémem.

Letošní Mňam Busy jsou přichystané v několika kategoriích: Tajný MňamBus, který vás zaveze do 3 „utajených“ restaurací, MňamBus s Apetitem – tradiční jízda s redaktorkami časopisu Apetit – povídání nejen o receptech, gastrozážitcích a tipech, a Singles MňamBus pro nezadané, ale i zadané, kteří chtějí poznat nové přátele se zájmem nejen o gastronomii. Končíme v baru hotelu Kempinski. Nebojte se nastoupit! Vyzkoušet můžete také Vegetariánský MňamBus pro ty, kteří nejí maso nebo ho nemusí tak často.Dvoudenní Mňam vlak vás zaveze přes Ostravu do rožnovských Pivních lázní. Ochutnáte regionální speciality i vrcholnou gastronomii, užijete si relaxaci v pivních lázních a navštívíte originální designový hotel plný uměleckých děl v Čeladné.Jedná se již o pátý ročník této ojedinělé gastronomické akce, kterou pořádají organizátoři úspěšného projektu Prague Food Festival. Myšlenkou festivalu je umožnit komukoliv, kdo má zájem o kvalitní gastronomii, aby navštívil nejlepší a zároveň leckdy dražší podniky této země, a to za symbolické ceny. Mňam Balíčky, Busy a Vlaky navazují na nový projekt Mňam Tour (cestování za jídlem).Rezervace
K tomu, abyste se mohli zúčastnit Grand restaurant festivalu, musíte mít zakoupenu festivalovou ochutnávku ve vámi vybrané restauraci. K tomu si můžete přiobjednat Mňam Bus, Mňam Vlak nebo Mňam Balíček na příslušný den a čas. Předprodej od 1.12. 2013 na webových stránkách festivalu

Z kopca do kopca

Z kopca do kopca

Nevěříte, že byste si mohli na koloběžkách objet sklepy na vrchu Stráž a ochutnávat víno z právě otevřených sklepů? Přijeďte v sobotu 20. dubna 2013 do Vrbic a vyzkoušejte tento ojedinělý zážitek.

Připraven je pro vás závod na koloběžkách, degustace místních odrůd vína a večer poslech cimbálové muziky. Koloběžky vám budou zapůjčeny zdarma od spolupořadatelské firmy Yedoo (požadována bude pouze vratná záloha 200 Kč a doklad totožnosti). Při letošním ročníku přivezou organizátoři také historické modely koloběžek na prohlédnutí, seznámíte se i s mistry koloběhu, kteří do Vrbice přijedou ukázat své sportovní umění. V letošním roce se mimo jiné budou pokoušet překonat na koloběžkách slavný cyklistický závod Tour de France.

Registrace závodníků je od 10 do 12 hodin, zároveň si v této době můžete zakoupit ochutnávkové průkazy. Od 12 do 16 hodin proběhnou závody na koloběžkách pro děti a dospělé, od 19 hodin můžete posedět s cimbálovou muzikou a vychutnávat při tom vrbická vína. Večer budou také slosovány ochutnávkové poukazy, vítěz si domů odveze novou koloběžku.

Kopec Stráž u Vrbice nabízí unikátní sklípky vykutané do pískovcových skal v sedmi patrech nad sebou. Nejsou to sklepy honosné ani barvami, ani velikostí, ale kamenné s goticky lomenými oblouky na vstupu. Obec Vrbice patří do oblasti hanáckého Slovácka a nachází se ve východní části okresu Břeclav.

Vstupné – ochutnávkový průkaz

400,- Kč

V ceně je započítána sklenička vína a také degustace zdarma u označených vinařů, zdarma je také posezení u cimbálové muziky.

Ubytování

Pokud hledání ubytování při této akci, podívejte se na tuto nabídku.

Jak se dostat do Vrbic

Obec Vrbice se nachází nedaleko Břeclavi a Hodonína. Pokud pojedete autem, nejlepší cesta je směrem z Brna po rychlostní silnici E65 přes Hustopeče, dále pak směr Velké Pavlovice  a poté zabočit do Vrbic.

Obec Vrbice
Vrbice č.p. 89
691 09 Vrbice


View Z kopca do kopca – Vrbice in a larger map

Prague Food Festival

Prague Food Festival 2013 – třídenní svátek jídla

Myslete na to, co si dáváte do pusy. Tak zní jedno z hesel festivalu dobrého jídla a pití Prague Food Festival, který se uskuteční v zahradách Pražského hradu od 24. do 26. května 2013.

Sedmý ročník nabídne skvělé pokrmy, exkluzivní přehlídky vaření těch nejlepších šéfkuchařů, poznáte špičkové podniky, výběr z exkluzivních specialit a delikates, a navštívíte tak velkou kuchařskou školu přímo v Královských zahradách Pražského hradu. Připraveny jsou také degustace vína, piva a dalších nápojů. Zajímavostí jistě bude Institut chutí, ve kterém budete poslepu poznávat jednotlivé pokrmy. Ochutnávky se zavázanýma očima budou probíhat pod odborným dohledem experta na senzoriku H. Vicha. U každé restaurace bude umístěn degustační stan a novinkou letošního ročníku je Pikniková louka.

Nechte se nalákat takovými laskominami, jako je 42 dní stařený nízký roštěnec z plemene „Čestr“, jelení carpaccio s liškami, konfitovaná roláda z bio ovce, srílanské krevetové karí s rýží basmati a čočkovým chlebem, dortík ovoněný borovicí ze svatojiřského lesa a další delikatesy. Loni byli gastronomickou zvláštností cvrčci a červi, letos organizátoři připravují štíry!

Vstupné

Vstupenky se prodávají na konkrétní dny, je na nich vyznačený přesný čas vstupu a také vchod do areálu. Můžete si také online zakoupit vstup na program v Míčovně za 50,- Kč.

Vstupenky lze online zakoupit zde.

Cena v předprodeji

Základní vstupenka: 400 Kč
150 Kč vstup + (10 Grandů= 250 Kč)
Vstupenka s programem: 450 Kč
150 Kč vstup + 10 Grandů+ 50 Kč program

Cena na místě

Základní vstupenka: 450 Kč
200 Kč vstup + (10 Grandů = 250 Kč)
Vstupenka s programem: 525 Kč
200 Kč vstup + 10 Grandů + 3 Grandy program

Grand je speciální festivalové platidlo, za které si budete kupovat jídlo a pití. 1 Grand = 25 Kč

Děti do 6 let mají vstup zdarma.

Jak se dostanete na Prague Food Festival

Festival se odehrává v areálu Královské zahrady a Míčovny na Pražském hradě

Metrem
Linka A – stanice Hradčanská

Tramvají
Zastávka Pražský hrad (nebo Královský letohrádek) – č. 22
Zastávka Chotkovy sady – č. 8, 12, 18, 20

Autobusem
Zastávka Hradčanská – č. 131, 174


View Královská zahrada Pražského hradu in a larger map

Ubytování:

Pokud hledáte ubytování v Praze v době konání festivalu, v této nabídce naleznete množství hotelů, hostelů, pensionů a apartmánů za velmi příznivé ceny.

Praktické informace

Na vstupence je uvedené dvouhodinové rozmezí, to se týká ale jen vstupu do areálu, poté můžete být na festivalu až do zavírací doby. Po zakoupení vstupenky v předprodeji nelze čas ani datum změnit.

Speciální platidlo Grand lze přikupovat i na místě podle toho, kolik toho ještě chcete zkonzumovat. Kupují se v balíčku po 10 kusech za 250 Kč. Zbylé Grandy nelze zpátky změnit na peníze.

masopust-2013

Masopust 2013

Tradiční masopustní doba začíná den po svátku Tří králů, tedy od 7. ledna, a trvá až do Popeleční středy, která v letošním roce připadá na 13. února. Největší oslavy pak probíhají ke konci tohoto období, kdy se konají nejrůznější karnevaly, reje masek, plesy spojené s velkým hodováním. Po Popeleční středě pak nastává postní doba, která trvá až do velikonoční Bílé soboty.

O masopustních slavnostech se dochovaly dokumenty již ze 13. století. Naši předkové měli tento čas rádi, pořádali se nejrůznější veselice a přejídání, což se leckdy nelíbilo například církvi.

V Praze 1 se uskuteční Bohemian Carneval, který bude zahájen ve čtvrtek 31. 1. na Staroměstském náměstí akcí nazvanou Divertimento Furioso, na které od 12:00 do 22:00 vystoupí masky, klauni a akrobaté. Karneval navazuje na historické alegorické slavnosti, které započaly již ve středověku. Bohemian Carneval v Praze probíhá na veřejných prostranstvích, palácích, galeriích, muzeích a také ve školách. Nejvíce akcí bude probíhat v Clam-Gallasově paláci v Husově ulici, kde bude také infocentrum celé akce. V sobotu 2. února zde bude od 14:00 slet masek a poté se průvod vypraví na Staroměstské náměstí. Večer se pak přímo v paláci uskuteční zahajovací karnevalový večer v maskách Bellaria. První část večera bude věnována hudbě barokních mistrů a zazní zde árie ze známých oper 17. a 18. století. Poté následuje masopustní hostina v barokním stylu. Vstupné 1200,- Kč na osobu, maska a kostým vítány.

Pro děti je pak druhý den, tedy v neděli od 15:00, připravena slavnost nazvaná Amoretto, jde o karnevalový rej a soutěž o nejlepší masku. Základní vstupné je 220,- Kč pro dospělého (nebo dítě bez masky), 110,- Kč za dítě v masce, rodinné vstupné 550,- Kč (2 dospělí a 2 děti). O týden později, v sobotu 9. 2., se v Clam-Gallasově paláci koná velkolepý barokní ples Crystal Ball, masky a slavnostní kostýmy si můžete zapůjčit o den dříve v půjčovně Boudoir v Pachtově paláci (ulice Karoliny Světlé 34). Jedná se o karnevalový večer ve velkém stylu, masky a karnevalový kostým jsou podmínkou. Vstupenky je potřeba rezervovat si předem, plné vstupné je 7200 Kč, od 22:00 platí snížené vstupné 3200 Kč.

Ubytování
Pokud se chcete zúčastnit karnevalových akcí, ubytujte se poblíž Clam-Gallasova paláce.

V Praze pořádá každoročně velké masopustní akce radnice Praha 3 pod názvem Žižkovský masopust. V sobotu 9. února od 14:00 je připraveno v Paláci Akropolis Maškarní odpoledne pro děti, vstupenka v hodnotě 20,- Kč platí také jako poukaz na občerstvení v předsálí zdarma. Doporučujeme zarezervovat si vstupenku předem, zájem je každoročně velký. Další akce plánuje také kino Aero nebo hospoda U vystřelenýho oka. V úterý 12. února pak v 17:00 vyjde z náměstí Jiřího z Poděbrad masopustní průvod, který bude procházet Žižkovem. Celý den zde bude také probíhat staročeská masopustní zabijačka plná ovaru, jelítek, jitrnic, zabijačkového guláše a polévky.

Navštívit můžete také Vysočanský masopust, který začíná ve středu 6. února v 16:00 průvodem vycházejícím ze hřiště před Poliklinikou Vysočany, cestou se budou rozdávat masopustní koblihy. Pokračuje se až do Divadla Gong, kde je připravena masopustní nafukovací pohádka divadelního spolku Rolnička a v KMC Knoflík pak proběhne masopustní hostina.

Průvody a karnevalové slavnosti se v tomto období pořádají na mnoha místech České republiky, masopustní reje můžete zažít například také v Českém Krumlově, v atmosféře města zařazeného na seznam světového dědictví UNESCO. Tradiční lidové slavnosti doprovázené průvodem pestrobarevného reje masek provázeným pouličními divadelníky, muzikanty a kejklíři se v Českém Krumlově uskuteční od 9. do 12. února. Podle pořadatelů nebude chybět ani pořádná hostina a tancovačky.

Pokud si budete chtít užít masopustní reje v tomto krásném městě, vyberte si některý z těchto hotelů, penzionů nebo apartmánů.

otevrene-sklepy

Předvánoční Festival otevřených sklepů v Brně

Vinařský Festival otevřených sklepů představí nejlepší vinaře z celé Moravy v nejkrásnějších brněnských sklepních prostorech. Návštěvníci budou moci ochutnávat víno nabízené přímo vinaři v unikátních sklepích brněnských restaurací, vináren a vinoték, kde budou moci vína také nakupovat. Návštěva festivalu se tedy může stát originálním řešením nákupu vánočních dárků. Jejich pořizování tak nemusí být otravnou povinností, ale naopak velmi zajímavým a příjemným zážitkem.

Festival začíná oficiálně v sobotu 8. prosince 2012, sklepy budou otevřené od 10:00 do 21:00; v neděli pak od 10:00 do 15:00. Jméno každého vinaře bude spojeno se jménem jedné brněnské restaurace, kde společně nabídnou delikátní gurmetské menu, servírované přímo na místě.
Během celého festivalu budete mít možnost setkat se s 33 nejlepšími vinaři z jižní Moravy a prohlédnout si tradičně nepřístupné sklepní prostory nebo se pobavit v rámci připravovaného doprovodného programu.

Vstupenky
Vstupenky stojí 890,- Kč v předprodeji a 990,- Kč na místě.
Nákupem vstupenky získáte bezplatnou degustaci 340 vzorků, startovní balíček se stylovou taškou, skleničkou a tištěným průvodcem a kupon na nákup vín v hodnotě 200,- Kč podle vlastního výběru. Získáte také vstup na vybrané akce z doprovodného programu. Vstupenky jsou přenosné.

Vstupenky jsou v předprodeji k dostání v síti Ticketstream nebo v e-shopu Nadace Partnerství.

Prodej vstupenek na místě bude probíhat v době konání festivalu na registračním místě v sále Tělocvičny pod Hradem, Údolní 3, v sobotu od 9:00 do 20:00 a v neděli od 10:00 do 12:00.

Hromadné vstupenky můžete objednávat na tel.: +420 515 903 144 nebo na emailu: hana.alexova@nap.cz.

Jednorázová degustace
Pokud se nechcete zúčastnit celého festivalu, ale láká vás ochutnat vína jen u jednoho konkrétního vinaře, je to možné. Přímo na festivalovém místě si od vinaře zakoupíte speciálně označenou skleničku s logem festivalu a číslem vinaře. Skleničku lze použít pouze pro jednorázovou degustaci vín ve sklepě, kde byla zakoupena. Cena jednorázové degustace se bude pohybovat mezi 150 – 200 Kč. Jako památka na tuto degustaci vám zakoupená sklenička zůstává. Počet jednorázových degustací na celý festival je omezen na 2 000.

Nákup vín
Vína budete moci nakoupit přímo u vinařů na všech festivalových místech nebo také na centrálním registračním místě v Tělocvičně pod Hradem, Údolní 3. Zde bude probíhat pouze prodej, nikoli degustace, a to po celou dobu konání festivalu. Krátkodobé parkování (max. 30 min.) bude možné na vyhrazeném parkovišti za budovou tělocvičny. Nákup zde není podmíněn držením festivalové vstupenky, může jej tudíž využít i široká veřejnost.

Doprava v Brně
Festival probíhá v širším centru města, většina festivalových míst leží v docházkové vzdálenosti. Pokud chcete použít městskou hromadnou dopravu (příslušné linky jsou vyznačeny v mapě, kterou dostane při nákupu vstupenky) a nejste držiteli předplatní jízdenky, lze využít tyto jízdenky:

Jednodenní jízdenka – 90,- Kč (v nepracovních dnech platí pro 2 dospělé osoby)
Přestupní jízdenka 15 minut – 20,- Kč
Přestupní jízdenka 60 minut – 25,- Kč
Přestupní jízdenka 90 minut – 27,- Kč

Jízdenky lze zakoupit v automatech MHD či v novinových stáncích.

Ubytování v Brně
Pokud se chystáte navštívit festival a nejste místní, je určitě pohodlné předem si zajistit hezké a příjemné ubytování; vybrat si ze široké nabídky ubytování v Brně jistě nebude problém. V centru města či poblíž centra se dá pořídit ubytování kolem 40 – 80,- EUR/noc za dvoulůžkový pokoj či apartmán.

Všechny podrobnosti o festivalu naleznete na stránkách www.otevrenesklepy.cz.