febio-fest

Febiofest 2013 slaví 20. jubileum svého vzniku

V Praze se od 14. do 22. března 2013 uskuteční jubilejní 20. ročník filmového festivalu FEBIOFEST. Letos se ho jako čestný host zúčastní americká herečka Geraldine Chaplinová. Kromě bohatého filmového programu a soutěžních sekcí se mohou diváci těšit na návraty filmařů, kteří byli oceněni v uplynulých dvaceti ročnících cenou Kristián za přínos světové kinematografii, pozornost 20. ročníku bude zaměřena také na současnou finskou filmovou tvorbu. Letos přibude nová soutěžní sekce pro středometrážní filmy nazvaná Tři oříšky pro Popelku. Na přání diváků je také rozšířena nabídka balkánských filmů. Každoročně zasedá divácká porota, kterou pořadatelé vybírají z lidí přihlášených přes internetové stránky FEBIOFESTU. Třicettři členů poroty zvolí v průběhu festivalu nejlepší film v soutěžní kategorii Nová Evropa.

Festival je situován do multiplexu Cinestar Anděl na Smíchově a ve všech 12 kinosálech garantuje výjimečnou technickou kvalitu promítání, stejně jako dokonalé pohodlí pro festivalové diváky.

FEBIOFEST bude probíhat také v Malostranské besedě, kterou pořadatelé využijí pro koncerty, promítání filmů a společenské akce. V provozu bude rovněž speciální video-auditorium, které zdarma nabízí vybrané filmy ve veřejném prostoru. Po ukončení programu v Praze putují některé snímky do dalších českých měst a také do Slovenské republiky. Společně s karlovarským filmovým festivalem je FEBIOFEST největší filmovou přehlídkou v České republice.

Během posledních let uvedli osobně své filmy na FEBIOFESTU slavní režiséři a herci jako například Peter Weir, Olivier Assayas, Roman Polanski, Volker Schlöndorff, Bruno Dumont, István Szabó, Tsai Ming-Liang, Tom Tykwer, Hal Hartley, Andrej Končalovskij, Armin Mueller Stahl, Nikita Michalkov, Carlos Saura, Bruno Ganz nebo Claudia Cardinale.

V rámci Febiofestu připravili organizátoři také hudební festival Febiofest Music Festival, který se bude konat v garážích Cinestaru Anděl.

Febiofest vznikl v prosinci 1993 díky studiu nezávislé původní české dokumentární tvorby – Filmové a televizní společnosti FEBIO. Založili jej ředitel FEBIA, filmový a televizní režisér Fero Fenič a filmový publicista Pavel Melounek. Akce v jednom městě (Praze) a dvou malých kinosálech se postupně rozrůstala – v roce 2003 nabídla ve 2 státech, 12 největších městech a 42 kinosálech program pro více než 140 000 diváků.

Vstupné na FEBIOFEST:
Po celé republice je jednotná cena za vstupenku 89,- Kč.

Předprodej vstupenek na FEBIOFEST:
Od 6. března v Cinestar Anděl, od následné půlnoci je pak možnost zakoupit si vstupenky online.

Regionální ozvěny FEBIOFESTU v českých městech:

Festival navštíví také největší česká města, od letošního ročníku se budou festivalové filmy promítat ve všech krajích České republiky.

České Budějovice 25. 3. – 27. 3.
Děčín 27. 3. – 29. 3.
Jihlava 28. 3. – 30. 3.
Plzeň 29. 3. – 31. 3.
Hradec Králové 2. 4. – 4. 4.
Pardubice 3. 4. – 5. 4.
Karlovy Vary 4. 4. – 6. 4.
Opava 5. 4. – 7. 4.
Brno 8. 4. – 10. 4.
Olomouc 9. 4. – 11. 4.
Zlín 10. 4. – 12. 4.

 

Jak se dostat do Cinestar Anděl:

Multikino Cinestar – Anděl
ul. Radlická 3179/1E
150 00 Praha 5 – Smíchov


View FEBIOFEST in a larger map

Doprava:
Cinestar Anděl je v těsné blízkosti metra B – stanice Anděl. U multiplexu staví také mnoho tramvajových linek – 4, 6, 7, 9, 10, 12, 14, 16. Staví zde také autobusy č. 167 a 191. Od Cinestaru Anděl se pohodlně během pár minut dostanete k druhému místu konání FEBIOFESTU, k Malostranské besedě, na tramvajové zastávce Anděl nastupte do tramvaje č. 12 a vystupte na zastávce Malostranské náměstí.

Parkování zdarma
Pro návštěvníky multikina parkování v podzemních garážích 3 hodiny zdarma.
Váš parkovací lístek předejte na pokladně multikina k odkódování za účelem parkovaní zdarma.

Jak se dostat do Malostranské besedy:

Malostranské náměstí 21
110 00 Praha 1

Doprava:
Přímo před budovu Malostranské besedy dojedete tramvají č. 12, 20, 22 na stanici Malostranské náměstí. V blízkosti je metro „A“ Malostranská, nebo metro „B“ Anděl.


View Malostranská beseda in a larger map