Colors

Colours of Ostrava 2013

V areálu bývalých ostravských hutí Dolní oblast Vítkovic proběhne od 18. do 21. července 2013 již dvanáctý ročník festivalu Colours of Ostrava. Jeden z nejlepších českých multižánrových festivalů, který nabídne hudební, divadelní, filmovou a výtvarnou produkci, se koná v impozantním prostředí vítkovických železáren, v památkově chráněné oblasti, kulisy mu tedy tvoří industriální stavby, komíny, staré výrobní haly a pece. Obzvlášť po setmění se při dobrém nasvícení promění areál na velmi zajímavé místo.

Účast na festivalu již přislíbila kultovní islandská postrocková skupina Sigur Rós, která je známá ve složení Jón Birgisson, Georg Hólm, Kjartan Sveinsson a Orri Páll Dýrason. Další zahraniční skupinou bude divoký bhangra funk dhol ‚n‘ brass band z newyorského Brooklynu hrající pod jménem Red Baraat (v překladu Rudý svatební průvod). Trumpetista této kapely Sonny Singh o koncertním vystoupení řekl: „Nemáme v úmyslu nechat lidi z našich koncertů odcházet, aby na nich zbyla suchá niť“. Z českých kapel, které potvrdili účinkování, vystoupí například Tata Bojs nebo Wanastovi Vjeci.

Na předchozím ročníku, na který se sjíždějí fanoušci z celé Evropy a který v loňském roce přilákal dokonce 31 500 návštěvníků, vystoupili například Alanisse Morissette, Bobby McFerrin, ZAZ, The Flaming Lips, z českých interpretů pak Dan Bárta, Lenka Dusilová, Laura a její tygři, Buty, Iva Bittová nebo Charlie Straight.

Pořadatelé připravili také řadu doprovodných programů, jako jsou workshopy, besedy, výstavy, performance, filmové projekce, divadelní představení pro dospělé i děti a mnoho dalšího.
Vzít s sebou můžete i své děti, ty mají do 140 cm vstup zdarma. Každý den od 13:00 do 21:00 je pro ně připravena zvláštní dětská scéna. Děti od 3 let si zde také můžete nechat pohlídat za symbolickou cenu 40,- Kč za hodinu. Součástí dětské scény je i koutek pro kojící matky, dále workshopy, deskové hry, trampolína, zábavné vodní hry a další.

Pokud máte zájem zahrát si vy sami nebo vaše skupina na festivalu, máte nyní možnost ucházet se o účast. Přihlásit se můžete prostřednictvím účtu Sonicbids do konce února. Hlásit se mohou české i zahraniční kapely, všechny přihlášené si poté poslechne dramaturgický tým. V roce 2012 si z takto přihlášených zahrály 3 kapely.

Vstupenky na festival Colours of Ostrava 2013
Čtyřdenní vstupenky si můžete zakoupit za 1390,- Kč nebo 55,- EUR zde.
Pořadatelé doporučují kupovat vstupenky pouze přes oficiální eshop nebo v síti Ticketpro. Platné vstupenky jsou opatřeny ochrannými prvky. K dostání jsou také v kamenném obchodě Oriental v Ostravě.

Jak se dostat na festival Colours of Ostrava 2013
Cesta vlakem
Nejbližší vlaková stanice je Ostrava-střed (k areálu je to pak cca 300 metrů). Z hlavního nádraží můžete k areálu dojet tramvají č. 1 a 2 na zastávku Důl hlubina. Pořadatelé zajistili kyvadlovou autobusovou dopravu na zastávku Ostrava-střed, která bude zdarma.

Cesta autobusem
Ústřední autobusové nádraží je vzdáleno cca 500 metrů od areálu.

Stanové městečko
Stanování bude možné v areálu Slezskoostravského hradu a pokud se naplní kapacita, bude také v areálu Landek parku.

Ceny
(platí na celý festival bez ohledu na počet dní/nocí ve stanovém městečku)
100 Kč stan, dále 100 Kč za každou
150 Kč stan, dále 150 Kč za každou osobu (na místě)
místa v Landek Parku je možné zakoupit si pouze jen na místě.

Parking camp
500 Kč za jedno osobní auto
1000 Kč za jedno osobní auto při platbě na místě
1500 Kč za karavan

Otevírací doba stanového městečka
Čtvrtek 12. 7. od 12 hodin – pondělí 16. 7. do 12 hodin
Kapacita kempu a parkovišť je omezena, doporučujeme tedy včasnou rezervaci.


Parkování pro veřejnost

500 Kč v předprodeji/ 1000 Kč na místě (Platí pro celou dobu festivalu, bude možné odjíždět a přijíždět, každé auto dostane parkovací lístek oproti záloze 100,- Kč, která se vrací při vašem odjezdu z festivalu.) V autech je zakázáno přespávat.