Brusel v červnu

Brusel v červnu

V měsíci červnu nabízí belgická metropole kromě mnoha zajímavých míst a pamětihodností pro turistické poznávání také řadu kulturních akcí, které stojí za navštívení. Nabízíme pár tipů, které by vás mohly zaujmout.

Ubytování v Bruselu

Festival Milenium slaví 5 let své existence. Promítat se budou dokumentární filmy z celého světa, podtitulem letošního ročníku je heslo „Vše na prodej“. Zvláštní výběr filmů se totiž bude dotýkat problematiky globalizace a s ní souvisejícího obchodu, organizátoři chtějí poukázat na slabiny a triky tohoto mechanismu. Diskuze s tvůrci umožní více pochopit problematiku tohoto společenského jevu.

Bruselss in the sky je ambiciozní gastronomický festival, kterého se zúčastní sedm špičkových bruselských šéfkuchařů, kteří předvedou širokému publiku své umění. Nejedná se o ledajaký festival – jíst totiž budete v oblacích. Každý den se jeden ze 7 kuchařů bude scházet s 22 hosty a pozve je na vynikající oběd a večeři, kterou bude podávat na vyhlídkovém místě nad Bruselem. Rezervace jsou možné na www.dinnerinthesky.be.

Rodinný den s Karlem V.  zažijete v paláci Coudenberg v neděli 9. června. Připraveny jsou ukázky renesančních tanců, komentované prohlídky paláce, kostýmní dílnu, hry a soutěže. www.carolusfestival.be

3 Art Fair  je bruselský veletrh orientálního umění, starožitností a také mimoevropského umění, který během pěti dnů proběhne na náměstí Grand Sablon. Více informací zde.

Out loud! Tak zní jméno festivalu hudebních filmů a koncertů, který se koná v Beursschouwburgu. Jedná se o již pátý ročník zábavy, která je zcela zdarma. Filmy začínají ve 22:30, koncerty ve 21:00. Od pondělí do pátku se vždy od půlnoci do druhé hodiny ranní koná piknik, který můžete využít jako afterparty po filmu či koncertu. http://www.beursschouwburg.be

Jeden z nejlepších interpretů španělského flamenca Paco de Lucia se Bruselu představí společně s BAND ENVIVO. Nenechte si ujít atraktivní hudební vystoupení v Palais des Beaux-Arts v Rue Ravenstein. Vstupné od 33 do 88 EUR.

DINOWORLD – Výstava chronologicky zobrazuje více než 40 dinosaurů v životní velikosti v jejich přirozeném prostředí. Seznámíte se s jejich chováním, pohyby a dokonce je i uslyšíte prostřednictvím pokročilého robotického systému. Informace a možnost online vstupenek  www.yetix.be.

COULEUR CAFE FESTIVAL – Exploze exotické, pulzující hudby z Karibiku, Afriky a Latinské Ameriky. Mezi koncerty si mohou návštěvníci koupit ozdoby a řemeslné výrobky z celého světa a ochutnat vynikající koktejly a pokrmy mezinárodní kuchyně. Pro více informací se podívejte zde.

Od 19. do 26. června pak máte možnost navštívit Bruselský filmový festival http://www.brff.be.

Mapa míst konaní akcí v Bruselu