barcelona-grand-prix

Barcelona Grand Prix Formule 1 2013

10. – 12. 5. 2013

Barcelona Grand Prix 2013 se uskuteční na okruhu Catalunya, který je 20 km severovýchodně od Barcelony a nachází se v malém městečku Montmelo od pátku 10. 5. do neděle 12. 5. 2013.

Rozjezdy a kvalifikace se konají v pátek a v sobotu, před velkým závodem, který se jede v neděli. Můžete si tedy udělat pěkný formulový víkend spojený s návštěvou jedné z nejkrásnějších metropolí Evropy.
Jak a kde zakoupit vstupenky na Grand Prix 2013 Formule 1?

Nejjednodušším způsobem jak koupit vstupenky na Grand Prix 2013 je online nákup přes internet. Vstupenky lze nakoupit hned na několika serverech:
• grandprix-tickets.com
• mygpticket.com
• f1gpt.com

Jak se dostat do Barcelony?
Máte dvě možnosti. Buď cestovat autem, kdy cestovní náklady na jednou auto vychází přibližně na 10.000,- Kč anebo letecky. Ceny zpáteční letenky na osobu se v termínu od 10. 5. – 12. 5. pohybují kolem 3900,- Kč (aktualizace – listopad 2012). Letecké společnosti, se kterými můžete letět do Barcelony:

• Smartwings – Praha – Barcelona
• WizzAir – Praha – Barcelona
• ČSA – Praha – Barcelona
• Vueling – Praha – Barcelona
• Spanair – Praha – Barcelona
• AirBerlin – Vídeň – Barcelona
• GermanWings – Vídeň – Barcelona
• AirFrance – Bratislava – Barcelona
• ČSA – Bratislava – Barcelona

Ubytování
Ubytovat se můžete přímo v místě okruhu, kde se nachází několik hotelů. Některé je možné rezervovat zde. Výhodnější je však ubytování v centru města, kde nejsou ceny tak přemrštěné, jako v Montmelo. Zde naleznete seznam volných apartmánů v centru Barcelony, v termínu od 10. 5. do 12. 5. Ceny začínají na 30,- EUR za osobu/noc. K dispozici máte plně vybavený byt s kuchyňkou a obývacím pokojem, ve většině případů i s přístupem na internet.
Jak se dostanu z centra Barcelony k okruhu Catalunya?
Pokud jde o veřejnou dopravu, máte dvě možnosti:

Vlakem na okruh Catalunya
Z centra města můžete vyrazit vlakem z těchto stanic: Sants, Passeig de Gracia, nebo Clot. Vystoupíte na zastávce Montmelo, což je nejbližší zastávka u závodního okruhu F1 – Catalunya.
Cena jízdenky na vlak
Jízdenky na vlak zakoupíte v každé z uvedených stanic v Barceloně. Jednosměrná jízdenka se pohybuje kolem 2,- EUR, zpáteční pak kolem 4,- EUR na osobu.
Cesta vlakem ze stanice Sants do stanice Montmelo trvá 30 minut. Vlakové jízdní řády zatím nejsou dostupné (aktualizace – listopad 2012). Bude možné je nalézt například na webu http://www.renfe.com/
V roce 2011 odjížděl první ranní vlak v 5:00 hod. Druhý pak o hodinu později a poté se již intervaly zkrátily na každých 15-20 minut.
V loňském roce použilo tento regionální vlakový spoj, v době konání Grand Prix, více než 49.000 lidí. Společnost RENFE pro toto období vypravuje zvláštní vlaky. Nicméně je třeba připomenout, že vlaky bývají silně vytížené, a proto doporučujeme zakoupení jízdenky v den vašeho příjezdu.
Ze stanice Montmeló trvá pěší cesta na závodiště ještě dalších asi 20-30minut. Níže naleznete mapu, jak se k okruhu dostat:

Z vlakové stanice k okruhu Catalunya jezdí také malý autobus. Jedná se o dočasnou, pro účely závodů zřízenou linku. Autobus jezdí pouze ve dnech závodu a pro diváky s platnou vstupenkou je cesta tímto spojem zdarma.
Autobusem z centra Barcelony na závody F1 Grand Prix
Pro diváky Grand Prix bude ve dnech konání závodu zavedena speciální autobusová linka z centra Barcelony až k okruhu Circuit de Catalunya. Provoz této autobusové linky zajišťuje společnost Sagalés.
Autobusy budou jezdit z Barcelony každých 30 minut, ze stanice Pg. Sant Joan přímo na okruh Catalunya. Cena zpáteční jízdenky je 8,- EUR. Úplný jízdní řád autobusů si můžete stáhnout zde (PDF).
Autem na okruh Circuit de Catalunya
Závodní okruh disponuje 32.000 parkovacími místy. Zaparkovat je možné v bezprostřední blízkosti závodiště. Nesmíte ovšem opomenout, že trať je více než 4 km dlouhá, a proto je dobré auto zaparkovat co nejblíže k místu, kam máte zakoupené vstupenky.
Zde naleznete mapu znázorňující trasu autem z centra Barcelony až na závodní okruh.

Co si vzít s sebou na trať

Potraviny
Kolem trati je více než 120 stánků, ve kterých je k dispozici jídlo i pití. Koupíte zde například sendviče, pizzu a další rychlé občerstvení.
V okolí okruhu jsou také tři restaurace, kde jsou k dispozici klasická menu. Dvě se jmenují ‚Gourmet Grille‘ a jedno ‚Mediterranean‘. Restaurace disponují velkou kapacitou venkovních míst k sezení.
Co si s sebou vzít na okruh Catalunya?
Organizátoři Formule 1 doporučují přinést si na okruh:
• Sluneční brýle
• Krém na opalování
• Klobouk / čepici nebo deštník
• Pohodlné boty
• Špunty do uší nebo klapky na uši
• Vhodné oblečení
Circuit de Catalunya je velká a exponovaná oblast. Závody se konají pod španělským sluncem na vrcholu léta. Vezměte si tedy s sebou vše, co považujete za nutné pro příjemně strávený den.
Diváci se vstupenkami na místa k stání si často přinášejí deštníky. Ty jsou nejen účinnou ochranou před silným španělským sluncem, ale také vám pomohou udržet si místo, pokud máte dobrou pozici pro sledování závodu a potřebujete si odběhnout.
Mnoho lidí si také nosí klapky na uši, ušní ucpávky nebo sluchátka. Na závodech je obrovský hluk, který vám časem může začít vadit. Speciálně pro závody Formule 1 je možné zakoupit sluchátka, která mají vestavěné rádio. Umožní vám nejen poslouchat komentátory, ale současně vás odstíní od okolního hluku.
Obrazovky
Po celém obvodu závodního okruhu je k dispozici 23 obrazovek. Obrazovky jsou umístěny tak, aby všem návštěvníkům okruhu zajistily pohodlné sledování závodu.